رالی تور گردشگری خودروهای کمپر و کاروان ایران وارد ازبکستان شد

به گزارش یزد بلاگ، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، رالی تور گردشگری خودروهای کمپر و کاروان ایران وارد ازبکستان شد.

رالی تور گردشگری خودروهای کمپر و کاروان ایران وارد ازبکستان شد

رالی تور گردشگری خودروهای کمپر و کاروان ایران که روز سوم فروردین 1402 همزمان با برپایی جشن نوروز در کشورمان در مسیر جاده ابریشم شروع شده بود، به کشور ازبکستان رسید.

شرکت کنندگان در این رویداد بین المللی، پس از ترک ایران، وارد ترکمنستان شدند و ضمن بازدید از جاذبه های گردشگری، فرهنگی، تاریخی و طبیعی این کشور به مقصد بعدی خود رسیدند. گروه کاروانهای ایرانی در ادامه مسیر با عبور از شهرهای مختلف ازبکستان به کشور تاجیکستان که مقصد نهایی رالی تور است، خواهند رسید.

این رالی تور فرهنگی و گردشگری که برای اولین بار با شرکت 28 دستگاه خودرو کمپر و کاروان با حضور اعضای خانواده های ایرانی از استانهای مختلف کشور در حال برگزاری است، با توجه به اهمیت تأثیر این رویداد در تحکیم روابط کشورهای حوزه جشن باستانی نوروز از جمله، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان و ایران و بواسطه قرابت فرهنگی، زبانی، تاریخی و تمدنی این کشورها شروع شده است.

ترویج سفرهای زمینی و مسئولانه، توسعه فعالیتهای اتومبیلرانی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی، تشویق عموم به رعایت قوانین و مقرارات هدایت و رانندگی، ترویج فرهنگ رانندگی ایمن و ایجاد حس دوستی، مهربانی، اتحاد و یکپارچگی میان ملتهای حوزه جشن نوروز و پاسداشت این جشن باستانی از مهمترین اهداف برگزاری رالی تور گردشگری پیک های پیغام آور نوروز است.

منبع: همگردی
انتشار: 10 فروردین 1402 بروزرسانی: 10 فروردین 1402 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4970

به "رالی تور گردشگری خودروهای کمپر و کاروان ایران وارد ازبکستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رالی تور گردشگری خودروهای کمپر و کاروان ایران وارد ازبکستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید