شرکتی برای تجاری سازی سامانه های میکروسیالی تاسیس شد

به گزارش یزد بلاگ، یکی از محققان ویرجینیاتک با راه اندازی شرکت فیز در پی تجاری سازی دستاورد های خود در حوزه میکروسیالی است.

شرکتی برای تجاری سازی سامانه های میکروسیالی تاسیس شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، یکی از محققان ویرجینیا تک با راه اندازی شرکت فیز در پی تجاری سازی دستاوردهای خود در حوزه میکروسیالی است. پلتفرم چاپ سه بعدی فیز به محققان و احتمالاً صنعت این امکان را می دهد که به سرعت در عرض چند ساعت ادوات میکروسیال را طراحی و ایجاد نمایند.

محققان، دانشجویان و دانش آموختگان فناوری ویرجینیا با یاری اقتصادی مرکز ملی پیشرفت علوم انتقال (NCATS)، که زیر نظر مؤسسه ملی سلامت فعالیت می نماید، در حال کاوش در زمینه میکروسیال ها خواهند بود. به گفته مسئولان فیز (Phase Inc)، دستگاه های میکروسیال مانند لوله های آزمایش عصر دیجیتال هستند که توسعه نسل بعدی درمان و پیشرفت های تشخیصی را تسهیل می نمایند.

جف شولتز، فارغ التحصیل ویرجینیا تک، که دکترای خود را در رشته مهندسی مواد در سال 2003 دریافت نموده است، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران این شرکت است. میکروسیالی ستون فقرات را برای پلتفرم های ارگان روی تراشه و انسان روی تراشه فراهم می نماید که یک محیط زیستی واقعی را شبیه سازی می نماید که در آن دانشمندان می توانند درمان های مسائل پزشکی را مطالعه و شناسایی نمایند. بر اساس تحقیقات بازار و تجزیه و تحلیل شرکت فیز، ارزش بازار دستگاه های میکروسیال در حال حاضر 17 میلیارد دلار در سراسر دنیا است و پیش بینی می گردد که با افزایش استفاده از آن ها در پزشکی نقطه ای مراقبت و تشخیص، به طور تصاعدی رشد کند.

رافائل داوالوس در آزمایشگاه خود در مقابل تابلویی ایستاده است که روی آن نوشته شده است: مرکز بهداشت مهندسی. رافائل داوالوس این دستگاه ها را در آزمایشگاه خود، یعنی آزمایشگاه سیستم های بیوالکترومکانیکی طراحی و آزمایش خواهد نمود. در این پروژه، شولتز و شرکتش دستگاه های میکروسیال را ایجاد خواهند کرد.

داوالوس و دانشجویان وی، دستگاه های میکروسیال را برای چندین کاربرد مختلف از جداسازی سلولی نادر تا مدل سازی سد خونی مغزی، طراحی خواهند کرد.

جوزی دانکن، دانشجوی دکترا در آزمایشگاه داوالوس گفت: میکروفلوئیدیکس به محققان اجازه می دهد تا ذرات را در مقیاس سلولی آزمایش نمایند، آن ها می توانند دقت را افزایش داده و فرآیندها را کوچک تر نمایند و در نتیجه هزینه کمتری پرداخت گردد.

دانکن که مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مکانیک از ویرجینیا تک دریافت نموده است، گفت: من هیجان زده هستم که بخشی از پیشگام روش جدیدی از چاپ سه بعدی هستم که به طور خاص برای میکروسیالات طراحی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4727

به "شرکتی برای تجاری سازی سامانه های میکروسیالی تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتی برای تجاری سازی سامانه های میکروسیالی تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید