ساعت نو طرح ترافیک از فردا اول آذر

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران،پس از شیوع ویروس کرونا و به منظور استفاده کمتر شهروندان از حمل و نقل عمومی تصمیم بر آن شد که طرح های ترافیکی مرکز در مقطعی اجرا نشود و پس از کش و قوس هاس فراوان، اجرای دوباره این طرح ها البته با کاهش زمان از سرگرفته شد.

ساعت نو طرح ترافیک از فردا اول آذر

با واکسیناسیون سراسری کرونا و از سوی دیگر افزایش ترافیک و آلودگی هوا، شورای ترافیک تهران تشکیل جلسه داد و سیدمجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این زمینه اعلام نمود: در نیمه دوم سال به طور معمول با افزایش ترافیک روبرو هستیم و سال جاری نیز در مقایسه با شرایط پیش از کرونا، نمودارها حدود 18 درصد افزایش طول صف ها و معابر درگیر با سرعت کم را نشان می دهد.

او این را هم گفت که آنالیز ها نشان داد که یکی از این عوامل موثر بر این شرایط سنگین ترافیک بی اثر شدن محدودیت های تردد اعمال شده در طرح ترافیک بود؛ زیرا اجرای طرح ترافیک از ساعت 6:30 صبح به ساعت 8:30 صبح و از 18 به 16 تغییر نموده بود.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران، جمع بندی بر این شد که این ساعات تغییر کند و در گام اول از 10 آبان ساعات صبحگاهی طرح ترافیک از ساعت 8:30 به 7:30 و ساعت عصرگاهی از 16 به 17 تغییر کرد.

شفیعی ادامه داد: در گام بعدی از روز بازگشایی مراکز آموزشی (اول آذر) بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، زمان اجرای طرح های ترافیکی از 7:30 به ساعت 6:30 صبح و از 17 به 18 تغییر می نماید.

او اعلام نمود: بعلاوه در نیمه نخست سال و با طولانی تر شدن روز نیز طرح ترافیک از از ساعت 6:30 تا 19 اجرا می گردد.

به طور معمول 2 طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می گردد و شرط ورود به این محدوده ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان های شریعتی و 17 شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می گردد.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار حوزه حمل و نقل را در صفحه حمل ونقل خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4664

به "ساعت نو طرح ترافیک از فردا اول آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت نو طرح ترافیک از فردا اول آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید