زنان با گل های رز در خیابان های بیروت، عکس

به گزارش یزد بلاگ، پس از درگیری جوانان از دو منطقه شرق و غرب بیروت در هفته گذشته، مادران لبنانی از این دو منطقه تظاهراتی ترتیب دادند و بر وحدت و رد فرقه گرایی تأکید کردند.

زنان با گل های رز در خیابان های بیروت، عکس

بیست و پنجم مهر بود که دولت لبنان خبر از وضع تعرفه های جدید از جمله تعرفه بر تماس به واتساپ اطلاع داد و همین موضوع به جرقه اولیه برای شروع تظاهرات تبدیل شد؛ تظاهراتی که تا کنون ادامه دارد.

لبنان دیروز (شنبه) و دیشب نیز شاهد ادامه تظاهرات مردمی بود. از جمله نکات قابل توجه دیروز در لبنان مشارکت صدها مادر لبنانی در تظاهرات بود، این تظاهرات از دو منطقه الاشرفیه در شرق بیروت و الخندق الغمیق در غرب بیروت شروع شد و در نهایت تظاهرات کنندگان به هم رسیدند.

هفته گذشته در پل الرینغ بیروت درگیری هایی میان جوانانی از منطقه الخندق الغمیق که حامی حزب الله و امل بودند و جوانانی از الاشرفیه که وابسته به حزب القوات اللبانیه (وابسته به جعجع) و الکتائب (وابسته به جنبلاط) بودند، رخ داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، مادران لبنانی از این دو منطقه دیروز گل به دست گرفتند، شعارهایی در محکوم کردن فرقه گرایی سر دادند و بر وحدت ملی تأکید کردند.

تعدادی از دیگر تظاهرات کنندگان لبنان در خیابان الحمرا غرب بیروت و در برابر ساختمان بانک مرکزی لبنان تجمع کردند و علیه سیاست های مالی شعار دادند.

شهر صیدا نیز شاهد تظاهرات در برابر بانک بود و آنها هم علیه سیاست های مالی و بانکی و فروپاشی ارزش لیر در مقابل دلار شعار دادند.

اما تظاهرات کنندگان در شمال لبنان و شهر طرابلس خواهان تشکیل هر چه سریعتر دولت، محاکمه مفسدان مالی و بازگرداندن اموال به غارت رفته شدند.

قرار است امروز یکشنبه نیر تظاهرات گسترده ای در مناطق مختلف لبنان تحت عنوان احد الوضوح برگزار گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 187

به "زنان با گل های رز در خیابان های بیروت، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان با گل های رز در خیابان های بیروت، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید