ریزش بورس در راند صبحگاهی

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران : شاخص بورس در شیفت صبح 29 مرداد، بیش از 39 هزار واحد ریخت.

ریزش بورس در راند صبحگاهی

به گزارش خبرنگاران، با افزایش فروش ها در روز گذشته، بعضی پیش بینی ادامه آن موج در روز جاری را هم می کردند. در عمل هم در تایم صبح معاملات، بازار سراسر قرمز شد و شاخص بورس 2.14 درصد عقب نشینی کرد. پیش گشایش در تایم عصر نیز بازار را همچنان قرمز نشان می دهد.

بیشتر بخوانید:

>>>>خداحافظی بورس با سودهای فانتزی؟

در معاملات صبح، فارس اخابر حکشتی و خودرو بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشتند. برخلاف روز گذشته که حقوقی ها اغلب در این سهام، نقش پررنگی در فروش داشتند، امروز به حمایت از بعضی سهام نیز پرداختند. مثلا در نماد فارس بیش از نیمی از خریداران را حقوقی ها تشکیل می دادند، در حالیکه سهم حقوقی ها در فروش معادل 9.3 درصد بود. یا در نماد اخابر نیز اشخاص حقوقی 2 برابر حجمی که فروختند، خرید کردند. در دیگر نمادهای منفی مهم بازار نیز حداقل می توان گفت که عامل ریزش، حجم فروش حقوقی نبوده است.

البته این اثر، مکمل خبری بود که امروز سازمان بورس بیان کرد. محمدرضا معتمد، عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: امروز در تازه ترین مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار صندوق های بادرآمد ثابت تا سرانجام سال 99 فرصت خواهند داشت تا نسبت به رعایت حدنصاب 5 درصد سهام خود اقدام نمایند.

این در حالی است که، پیش از این، به صندوق های بادرآمد ثابت اعلام شده بود که تا یک ماه باید حدنصاب سهام خود را به 5 درصد برسانند. باز شدن زمان فروش برای صندوق های با درآمد ثابت می تواند بخشی از حجم فروش را جمع کند. کما اینکه کارشناسان در روز گذشته، تبدیل صف های خرید به صف های فروش در بعضی سهام را به دلیل فشار عرضه از سوی صندوق های با درآمد ثابت عنوان می کردند. بر این اساس، یک دلیل عظیم برای ریزش کوتاه مدت بازار حذف شد. با این حال به نظر می آید همچنان جو بیم و هراس بر معامله گران غالب است و بسیاری ترجیح داده اند یا با شناسایی سود از بازار خارج شوند یا اینکه با ضرر کم، بازار را ترک نمایند، چرا که ریزش های سهمگین این هفته مسئله ای نبوده که این دست از معامله گران تجربه نموده باشند و به همین دلیل، واکنش مناسبی نیز نمی توانند به این نوع ریزش نشان دهند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1988

به "ریزش بورس در راند صبحگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش بورس در راند صبحگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید