رفتگری قهرمان کشتی آسیا در شهرداری دزفول، حسینوند: گفتند خوب جارو بزنی بیشتر حقوق می گیری!

به گزارش یزد بلاگ، دارنده 2 مدال طلای کشتی فرنگی نوجوانان آسیا و فرزند جانباز و آزاده سرافراز 8 سال جنگ تحمیلی پس از بارها ناکامی برای پیدا کردن شغل در ادارات مختلف خوزستان، پایان در شهرداری دزفول به عنوان رفتگر مشغول به کار شده است.

رفتگری قهرمان کشتی آسیا در شهرداری دزفول، حسینوند: گفتند خوب جارو بزنی بیشتر حقوق می گیری!

محمد حسینوند در گفت وگو با خبرنگاران، درباره مسائلی که او را مجبور کرد با وجود کسب دو عنوان قهرمانی در آسیا به عنوان رفتگر در شهرداری دزفول مشغول به کار گردد، اظهار کرد: دو سال به هر دری زدم و از هر مسئولی در خوزستان خواستم حداقل شغلی برایم مهیا نمایند تا بتوانم هم از پس هزینه های ورزش حرفه ای بربیایم و هم حداقل برای خودم آینده ای داشته باشم. متاسفانه هر مسئولی قول داد، بعضی از مسئولان ورزش شهرمان هم انصافا پیگیری کردند اما هیچ مسئولی حاضر نشد به من شغل بدهد، در این مدت انقدر به ادارات و سازمان های مختلف رفتم که همه من را می شناختند و وقتی باز هم برای دریافت شغل مراجعه می کردم می گفتند باز هم پیدایت شد؟ پدرم جانباز 25 درصد جنگ تحمیلی است و 2 سال و نیم در اسارت بوده اما چندین مرتبه به همراه پدرم به بنیاد جانبازان هم رفتیم تا شغلی به من بدهند که متاسفانه هیچ کاری نکردند. من 4 خواهر و برادر دارم که آن ها هم با وجود داشتن تحصیلات دانشگاهی همه بیکار هستند، به آن ها گفتیم حداقل به من شعلی بدهند اما فایده ای نداشت.

دارنده 2 مدال طلای کشتی نوجوانان آسیا در سال های 2016 و 2017، درباره شرایط شغلش در شهرداری دزفول گفت: حدود یک ماه است به وسیله یکی از آشنایان که سفارش نموده بود، در شهرداری دزفول به عنوان رفتگر مشغول به کار شده ام، ساعت 10 هر شب کارم را آغاز می کنم و تا 4 صبح در خیابان های دزفول زباله ها را یا بوسیله فرغون و یا با نایلون های عظیم جمع آوری میکنم تا خیابان ها تمیز شوند. بیشتر اوقات ترجیح می دهم از نایلون برای جمع کردن زباله ها استفاده کنم چرا که راحت تر هستم.

وی درباره حقوق دریافتی اش نیز اظهار داشت: به وسیله پیمانکار استخدام شدم و 2 میلیون تومان حقوق می گیرم، البته به من گفتند اگر کارت را خوب انجام بدهی تا دو میلیون و صد هزار تومان هم ممکن است حقوق بگیری! آیا شان یک ورزشکاری که برای تیم ملی افتخارآفرینی نموده، این است که با او اینطور برخورد گردد و این حرف را به من بزنند که اگر خوب زباله ها را جمع کنی صد هزار تومان بیشتر حقوق می گیری؟

دارنده 2 طلای کشتی فرنگی نوجوانان آسیا توضیح داد: بچه هایی که می خواهند ورزشکار شوند واقعا آیا با دیدن من که قهرمان این شهر هستم دیگر امیدی برایشان باقی می ماند که به سمت ورزش بیایند؟ وقتی آینده من را می بینند که بعد از چندیدن سال سختی و کوشش دارم جارو زنی میکنم و زباله جمع میکنم آیا دیگر برای آمدن به سمت ورزش میل و رغبتی خواهند داشت؟

حسینوند در ادامه گفت وگو با خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که آیا با وجود استعداد فراوان در کشتی با وجود مسائل مالی مجبور به ترک این رشته شده یا خیر، گفت: بخاطر این مسائل مثل سابق نمی توانم تمرین کنم اما به هر حال هر فرصتی گیر بیاورم تمرین می کنم تا بدنم رها نگردد. با وجودیکه همه حریفانم را در سبک وزن شکست دادم اما آن ها به تیم ملی عظیمسالان دعوت شدند و من دعوت نشدم. سال گذشته در لیگ کشتی پویا دادمرز، سجاد عباسپور، مصیب اکبری و مسلم نادری خادم را بردم، در جام تختی هم رضا خدری مقابل عباسپور پیروز شد و من نیز خدری را ده بر صفر شکست دادم و در نهایت به علت باختی که در نیمه نهایی به پویا ناصرپور داشتم به عنوان سومی جام تختی در شیراز رسیدم. حالا ناصرپور به یک وزن بالاتر رفته اما باز هم با وجودیکه همه رقبایم را در وزن 55 کیلوگرم بردم به تیم ملی دعوت نشدم که واقعا دلیلش را نمی دانم.

وی ادامه داد: از سال گذشته تا الان فقط یک باخت در لیگ برتر به سجاد عباسپور داشتم که واقعا در آن مبارزه مریض بودم و فقط برای اینکه قراردادم را بگیرم مجبور به کشتی دریافت شدم اما با این حال فقط با یک امتیاز اختلاف باختم که آقای حبیب اخلاقی مربی تیم ملی کاملا در جریان دلایل آن باخت بود.

فرنگی کار وزن 55 کیلوگرم ایران، در پاسخ به این سوال که آیا دلیل دعوت نشدنش به اردو توسط محمد بنا را پیگیری نموده یا خیر، توضیح داد: فقط با آقای حبیب الله اخلاقی تماس گرفتم و گفت با سرمربی تیم ملی صحبت می نماید اما پس از آن گفت آقای بنا گفته به دلیل شیوع کرونا برای دعوت از کشتی گیران محدودیت داریم.

وی در انتها گفت: احترام زیادی برای رفتگران شهرداری که باعث تمیزی و نظافت شهرها می شوند دارم و باید بگویم حق این افراد خیلی بیشتر از این هاست که با اندک حقوق پیر و جوان کار می نمایند اما کسی به آن ها توجهی نمی نماید. خیلی از دوستان و آشنایان در دزفول از این اتفاق ناراحت هستند اما وقتی هیچ مسئولی در خوزستان حتی یک شغل به من نداد مجبور شدم این کار را انتخاب کنم. خانواده ام تا جاییکه می توانستند از من حمایت کردند اما دیگر روی اینکه در این شرایط بد مالی از پدرم پول توجیبی بگیرم خجالت می کشیدم. خیلی از دوستان می خواستند از من هنگام کار عکس بگیرند تا شاید مشکلم حل گردد اما اجازه این کار را ندادم. واقعا کشتی را دوست دارم و عاشق این هستم این فرصت باز فراهم گردد که برای کشور و مردمم افتخارآفرینی کنم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3603

به "رفتگری قهرمان کشتی آسیا در شهرداری دزفول، حسینوند: گفتند خوب جارو بزنی بیشتر حقوق می گیری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتگری قهرمان کشتی آسیا در شهرداری دزفول، حسینوند: گفتند خوب جارو بزنی بیشتر حقوق می گیری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید