رطوبت ماسک موجب کاهش شدت بیماری کووید 19 می گردد

به گزارش یزد بلاگ، محققان پی بردند رطوبت ایجاد شده در داخل ماسک ممکن است به مقابله با بیماری های تنفسی نظیر کووید 19 یاری کند.

رطوبت ماسک موجب کاهش شدت بیماری کووید 19 می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، نتایج مطالعه جدید نشان داد ماسک های صورت به میزان قابل توجهی رطوبت هوا را که فرد ماسک زده در آن تنفس می نماید افزایش می دهد. این میزان رطوبت بالاتر در هوای استنشاقی، می تواند شرح دهد که چرا استفاده از ماسک با کاهش شدت بیماری در افراد کرونایی مرتبط است، زیرا تعیین شده که مرطوب شدن دستگاه تنفسی به نفع سیستم ایمنی بدن است.

آدریان باکس، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما دریافتیم که ماسک های صورت به شدت رطوبت هوای استنشاقی را افزایش می دهد و نتیجه مرطوب شدن دستگاه تنفسی می تواند با کاهش شدت بیماری کووید 19 مرتبط باشد.

وی در ادامه می افزاید: تحقیقات نشان داده است که میزان بالای رطوبت باعث کاهش شدت آنفولانزا می گردد و ممکن است به وسیله مکانیزم مشابه برای شدت کووید 19 هم تأثیرگذار باشد.

میزان بالا رطوبت می تواند با ایجاد پاکسازی مخاط در ریه ها از گسترش ویروس در ریه ها ممانعت نماید. همچنین رطوبت بالا می تواند با فراوری پروتئین های ویژه ای به نام اینترفرون ها، که علیه ویروس ها مبارزه می نمایند، سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

معمولاً با زدن هر نوع ماسکی این رطوبت ایجاد می گردد هرچند ممکن است خود فرد متوجه وجود آن نگردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3503

به "رطوبت ماسک موجب کاهش شدت بیماری کووید 19 می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رطوبت ماسک موجب کاهش شدت بیماری کووید 19 می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید