ربیعی: برخی شوینده ها را اجازه دادیم گران شود اما برخی اجناس بدون منطق گران شده ، در هیچ استانی سیر صعودی ابتلا به کرونا نداریم

به گزارش یزد بلاگ، سخنگوی دولت با بیان اینکه اخیراً برخی اجناس، بدون منطق گران شده اند، گفت: قرار شد وزارت صمت تمهیدات بیشتری برای جلوگیری از این کار تهیه کند.

ربیعی: برخی شوینده ها را اجازه دادیم گران شود اما برخی اجناس بدون منطق گران شده ، در هیچ استانی سیر صعودی ابتلا به کرونا نداریم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز (چهارشنبه 13 فروردین) در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره مصوبات این جلسه گفت: در جلسه امروز بر روی کیت های تشخیص کرونا بسیار بحث شد و خوشبختانه در روز، تا بیست هزار کیت تست کرونا، تولید خواهد شد. البته بخش های دیگر هم شروع به تولید کیت کرده اند و سطح تولید، افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: در روز های اول شروع ویروس، کیت کم داشتیم که با تلاش شرکت های دانش بنیان و وزارت دفاع الان شرایط مناسبی داریم و به سمت بیست هزار کیت در روز می رویم که آمار مناسبی است.

ربیعی با بیان اینکه خوشبختانه در هیچ استانی درباره آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از ویروس کرونا، سیر صعودی گزارش نشد، گفت: در برخی استان ها آمار با وضع ثابتی به جلو می رود و در بیشتر استان ها سیر، نزولی شده است. در چند استان تثبت شده است و نزولی نشده، ولی در بیشتر استان ها نزولی شده است که خبر خوبی است.

سخنگوی دولت با اشاره به برداشت اشتباهی پول از برخی حساب ها توسط بانک ها گفت: رئیس کل بانک مرکزی در جلسه امروز خاطرنشان کرد که سایتی طراحی شده تا چنانچه اعتراضی ثبت شد، پول ها به سرعت به حساب مردم بازگردانده شود.

وی با بیان اینکه اخیراً برخی اجناس، بدون منطق گران شده اند، گفت: قرار شد وزارت صمت تمهیدات بیشتری برای جلوگیری از این کار بیاندیشد. نباید به هیچ عنوان اجازه داد کالا هایی گران شود. البته برخی شوینده ها را خودمان اجازه دادیم گران شود، اما در سایر کالا ها حتماً باید این موضوع کنترل شود.

سخنگوی دولت در ادامه تشریح مصوبات جلسه امروز هیئت دولت گفت: بحث کالا های اساسی برای سال 99 مطرح شد. خوشبختانه ارز مورد نیاز برای تأمین کالا های اساسی به میزانی که وزارت صمت، بهداشت و کشاورزی نیاز دارند، تأمین شد؛ بنابراین در زمینه تأمین کالا های اساسی در سال 99 ارز 4200 تومانی تأمین شده است.

ربیعی ادامه داد: درباره اثر کرونا بر شرکت ها و کارگرانی که بیکار شده اند وزیر تعاون و کار، گزارش داد و بحث اینکه چگونه صدهزار میلیارد تومان به هدف بنشیند، مطرح شد. برخی اعضای دولت نسبت به وام ها نگرانی داشتند، ولی قرار شد این وام ها مشروط به حفظ کارگران باشد.

سخنگوی دولت شرح داد: بنا شد درباره اینکه صد هزار میلیارد تومان چگونه در زندگی کارگران و شرکت ها و موضوع اشتغال اثرگذار باشد و چگونگی تخصیص وام ها، فردا ساعت 9 صبح، ستاد اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور تشکیل شود و این مسائل دقیق تر بررسی خواهد شد.

ادامه دارد...

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 872

به "ربیعی: برخی شوینده ها را اجازه دادیم گران شود اما برخی اجناس بدون منطق گران شده ، در هیچ استانی سیر صعودی ابتلا به کرونا نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: برخی شوینده ها را اجازه دادیم گران شود اما برخی اجناس بدون منطق گران شده ، در هیچ استانی سیر صعودی ابتلا به کرونا نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید