راه اندازی هشت سرویس جدید در راستای اجرای طرح ستاپ تا سرانجام سال

به گزارش یزد بلاگ، عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست از راه اندازی هشت سرویس جدید با مشارکت بخش خصوصی در راستای اجرای طرح تحول دیجیتال پست و ستاپ تا انتها سال اطلاع داد.

راه اندازی هشت سرویس جدید در راستای اجرای طرح ستاپ تا سرانجام سال

به گزارش ، محمدرضا قادری، عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست از راه اندازی هشت سرویس جدید با مشارکت بخش خصوصی در راستای اجرای طرح تحول دیجیتال پست و ستاپ تا خاتمه سال اطلاع داد.

قادری با اعلام این مطلب، اضافه کرد: برای راه اندازی این هشت سرویس، پیش از این طی فراخوان، از کسب و کار های بخش خصوصی دعوت به همکاری شد، که در حال حاضر با توجه به نهایی شدن مدل تجاری مشارکت با هر یک از این کسب و کارها، تا چند ماه آینده قرارداد راه اندازی سرویس ها منعقد خواهد شد.

او این سرویس ها را شامل سامانه مرکز تماس مشتریان، جمع آوری مرسولات پستی از محل استقرار مشتری (مشابه الوپست)، درگاه فروش اینترنتی (گیت وی تجارت الکترونیک)، یکپارچه سازی، پشتیبانی و توسعه سامانه های نرم افزاری و زیرساخت های سخت افزاری، خدمات سامانه های دانشگاهی، نظارت بر قبول، حمل و رهسپاری و توزیع کلیه مرسولات خرید و فروش اینترنتی، بازاریابی و بهره برداری از سامانه های برخط (وب سرویس های) کدپستی و نشانی مکان محور و پیغام رسان های سازمانی بیان کرد.

مجری طرح ستاپ با اشاره به فراگیرشدن این طرح در سراسر شبکه پستی، گفت: در حال حاضر بعضی استان ها از جمله کرمانشاه، خوزستان، اصفهان، فارس، خراسان جنوبی و شمالی همراهی بیشتری در این زمینه دارند و با برداشتن گام های عملی، اقدامات و برنامه های خود را در قالب این طرح پیش می برند.

به گفته او، بعضی استان های دیگر از جمله قم، آذربایجان غربی و شرقی، کرمان، همدان و گیلان نیز با ارائه نظرات و دیدگاه های مشورتی؛ مجریان و راهبران طرح ستاپ در ستاد شرکت را همراهی و مشارکت می نمایند.

قادری با تاکید بر اینکه طرح تحول دیجیتال و ستاپ شرکت مبتنی بر زیرساخت ها و امکانات فناوری اطلاعات طراحی و پیش بینی شده است، اضافه کرد: تجمیع پایگاه های داده ها که از سال ها پیش به عنوان یک هدف دنبال می شد، در قالب یکی از مهمترین پروژه های طرح تحول تعریف شد و در حال حاضر با نهایی شدن این پروژه می توان از تجمیع 38 پایگاه داده کل کشور به یک پایگاه اطلاع داد.

او یکپارچه سازی بعضی سامانه ها از جمله مدیریت منابع انسانی، بازاریابی و قیمت تمام شده و ساماندهی زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری متناسب با خدمات را از دیگر پروژه های حوزه فناوری اطلاعات بیان کرد که اجرای آن به خاتمه رسیده است.

عضو هیئت مدیره با اشاره به اهمیت اجباری شدن کدپستی ده رقمی، توضیح داد: با توافقی که با شهرداری تهران اجرا شده است طی چند ماه آینده، اعمال کدپستی ده رقمی در تمامی فرایند های مجوزدهی شهرداری اجباری خواهد شد.

قادری ساماندهی شرایط اجرای جی نف را نیز یادآور شد و گفت: در چارچوب طرح ستاپ، روش اجرا جی نف، سرعت و دقت به روزرسانی اطلاعات متحول شده و تجاری سازی پایگاه داده های کدپستی عملیاتی شده است.

به گفته او، علاوه بر این، نقش شرکت ملی پست به عنوان دبیر کارگروه جی نف با فعال تر کردن کمیته های استانی و دعوت به مشارکت هرچه بیشتر سایر سازمان ها و دستگاه های دست اندرکار، پررنگ تر خواهد شد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 93

به "راه اندازی هشت سرویس جدید در راستای اجرای طرح ستاپ تا سرانجام سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی هشت سرویس جدید در راستای اجرای طرح ستاپ تا سرانجام سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید