دست کوتاه مردم از خودرو ملی

به گزارش یزد بلاگ، نوسانات شدید بازار خودرو از ابتدای امسال تا به امروز ادامه دارد و اقدامات نه چندان موثر دولت نظیر حذف قیمت خودرو از آگهی های آنلاین سایت های پر بازدید نظیر باما و قرعه کشی های مستمر شرکت های عظیم خودروسازی نیز نتوانست افسارگسیخته رشد قیمت خودرو را مهار کند.

دست کوتاه مردم از خودرو ملی

به گزارش خبرنگاران هر چند مسئولین و دست اندرکاران معتقدند این رشد قیمت نتیجه سرازیر شدن نقدینگی مردم در بازار خودرو و عدم واردات خودرو است اما آنچه فعالین بازار این روزها با آن مواجهند فروشنده های مشتاق با بازاری بدون مشتری است. گویا برای فروشنده خودرو پایین آوردن قیمت به صرفه نیست و از سوی دیگر خریداری که بتواند به بهای گزاف خودرو خریداری کند نیز وجود ندارد . به اعتقاد یکی از مخاطبین هیچ چیزی ارزان نمی گردد، چرا خودرو ارزان گردد، اگر فروشنده ماشینش را بفروشد با آن چه بخرد؟ کجا سرمایه گذاری کند؟ در بورس!

آنچه در نظرات قابل تامل است بالا بودن و نوسان قیمت خودرو نیست بلکه دست نیافتنی بودن نیازهای اساسی زندگی است که به رویا تبدیل شده و خودرو نیز یکی از آن هاست.

در همین خصوص نظرات دیگر مخاطبین خبرنگاران را می خوانید :

چیزی ارزان نمی گردد، اگر ماشینم را بفروشم تا بهترش را بخرم آنقدر مابه التفاوتش بالاست که نمی گردد، اگر بفروشم به قصد سرمایه گذاری آن هم فقط می توانم برای خریدگاری و گشتن در آشغال ها سرمایه گذاری کنم. تنها چیزی که ارزان است جان ما آدم هاست که آن هم کاش نبود و راحت می شدیم.

در آرزوی ماشین برای مسافرکشی

واقعا بی عدالتی است صدای ما را چه کسی می شنود. می خواهم برای مسافرکشی ماشین بخرم، نمی توانم. مردن بهتر از این زندگی است. من دنبال هیچی نیستم فقط یک ماشین برای مسافر کشی تا منت نامرد را تحمل نکنم.

با این قیمت ها تا آخر عمر صاحب خودرو نمی شیم.

ماشین ارزان نمی گردد، اگه قرار بود پایین بیاد کارخونه برای فروش به نرخ روز ماشین ثبت نام نمی کرد ، به قیمت قطعی میفروخت که اگه پایین بیاد ضرر نکنه.

یک زندگی ساده، چند؟

اگه فقط پراید مشکل زندگی باشه که می شه پنجاه ماه یا بیست درصد از عمر مفید زندگیمان را حرام کنیم تا به پراید برسیم ولی چیزای دیگه چی می شن مسکن، وسایل زندگی، خوراک، پوشاک. ای کاش یه کارشناس پیدا می شد همه لوازم زندگی را حساب می کرد و به یه جوان می گفت دوره انتظار شما با داشتن کار و نخوردن و پس انداز کامل برای رسیدن به یه زندگی ساده ده سال می باشد یعنی یه مرد از 20 تا 30 سالگی ربات شده و کار کند آنوقت به شرط ثبات قیمت ها می تواند صاحب مادیات جهان گردد.

به هر ایرانی اجازه بدید خودش خودروی خودش رو بدون مالیات و عوارض وارد کنه خواهی دید هر ایرانی حداقل یه تویوتا زیر پاشه.

اگر ماشین خارجی وارد کنید بهترین ماشین با پول یک پراید قاتل می توان خرید. حالا اگر 10هزارنفر کارکنان شرکت های خودرو سازی بیکار شوند بهتر است یا بقیه مردم زجر و بدبختی تحمل نمایند. اگر ماشین خارجی وارد گردد 100هزار شغل فراوری می کنه مثل تعمیر، نگهداری،فراوری قطعات و غیره .

خودرو ملی نمی خواهیم

مردم واقعی ایران، خودرو ملی نمی خواهند، پرایدکره ای ملی و قاتل جان نمی خواهند، مردم واقعی ماشین ارزان خارجی میخوان دیگه عمری از ما نمونده اگر قرار بود تغییری صورت بگیره و چیزی درست بشه تا الان شده بود.

ماشین نخریم، خانه نخریم، تخم مرغ نخوریم، نان نخوریم، برق استفاده نکنیم، گاز استفاده نکنیم بلکه روزی ارزون بشه. راستی یادم رفت این روزها میان میگن نفس هم نکشید بذارید هوا تمیز بمونه . احسنت به چنین مدیریتی.

آخرین اخبار خودرو را از اینجا دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3337

به "دست کوتاه مردم از خودرو ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست کوتاه مردم از خودرو ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید