درمان کرونا در ساعات اولیه

به گزارش یزد بلاگ، این تحقیقات نشان داده است که ویروس کرونا می تواند علاوه بر ریه به صورت مستقیم در رگ های خونی و کلیه تکثیر گردد. نتیجه کشت سلولی آزمایشگاهی نشان داده است که داروی جدید می تواند میزان ویروس در بافت آلوده را بین هزار تا پنج هزار برابر شرایط عادی، کاهش دهد.

درمان کرونا در ساعات اولیه

دانشمندان دارویی را کشف نموده اند که به شکل موثری جلوی اتصال ویروس کرونا به بدنه سلول ها را مسدود می نماید و می تواند به صورت بالقوه سبب درمان بیماری کووید 19 در همان ساعات اولیه آلودگی به این ویروس گردد.

نتیجه تحقیقات در خصوص این داروی جدید ساعاتی پیش در نشریه معتبر Cell منتشر و سبب افزایش امید ها برای یافتن درمان موثر بیماری ناشی از ویروس کرونا شده است. این داروی جدید توسط گروهی از دانشمندان در نقاط مختلف دنیا و به سرپرستی دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا کشف شده است.

پزشکان ومحققان برجسته ای در کانادا، اسپانیا و همچنین تیم زیست شناسی عفونی سوئد به ریاست دکتر علی میرعظیمی این تحقیقات را به صورت مشترک انجام داده اند. داروی کشف شده توسط این گروه تحقیقات بین المللی، اکنون نام علمی hrsACE2 را دارد و به زودی آزمایش های بالینی آن توسط شرکت Apeiron Biologics در اروپا شروع خواهد شد.

این تحقیقات نشان داده است که ویروس کرونا می تواند علاوه بر ریه به صورت مستقیم در رگ های خونی و کلیه تکثیر گردد. نتیجه کشت سلولی آزمایشگاهی نشان داده است که داروی جدید می تواند میزان ویروس در بافت آلوده را بین هزار تا پنج هزار برابر شرایط عادی، کاهش دهد.

تحقیقات درباره این داروی جدید بر دو جنبه متمرکز بوده است. از یک سو نحوه تعامل ویروس با غشای سلول های بدن انسان و چگونگی بی اثر کردن مکانیسم اتصال ویروس به سلول های بدن و آلوده کردن و از دیگر سو چگونگی گسترش عفونت در رگ ها و درگیر شدن کلیه با این بیماری است.

ژوزف پنینگر، سرپرست تیم تحقیق این دارو در دانشگاه بریتیش کلمبیا گفته است که ما امیدواریم که نتایج تحقیقات ما به فراوری گسترده داروی جدید برای درمان این بیماری همه گیر منجر گردد. در این تحقیق یک پروتئین کلیدی به نام ACE2 در سطح غشای سلولی کشف شده است که نقش مهمی در فرآیند اتصال ویروس به سلول های بدن ایفا می نماید.

تحقیقات این دانشمندان در سال های گذشته و با مطالعه بر دیگر ویروس عضو خانواده کرونا یعنی سارس شروع شده بود. پس از فراگیری بیماری کووید 19 تحقیقات سرعت بیشتری یافت تا هرچه سریعتر داروی درمان این بیماری وارد سیستم بهداشتی دنیای گردد.

محققان گفته اند که نبود داروی ضدویروس موثر برای آن دسته از ویروس هایی که از پروتئین ACE2 برای آلوده کردن بدن انسان استفاده می نمایند، سبب خواهد شد تا همواره یک درب پشتی برای آلودگی بدن انسان به این دسته از ویروس ها وجود داشته باشد.

منبع: ایندیپندنت

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 903

به "درمان کرونا در ساعات اولیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان کرونا در ساعات اولیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید