خبرنگاران هنرمند ایرانی کرونا را شکست داد

به گزارش یزد بلاگ، تهران - خبرنگاران - براساس رای هیات داوران، علی رادمند، هنرمند ایرانی به عنوان نفر اول مسابقه بین المللی ما کرونا را شکست می دهیم انتخاب و معرفی گشت.

خبرنگاران هنرمند ایرانی کرونا را شکست داد

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری- در شرح چگونگی برگزاری این مسابقه بین المللی گفت: کارهای اجرایی مربوط به مسابقه بین المللی کارتون ما کرونا را شکست می دهیم، چند روز بعد از شیوع کرونا، با همفکری دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شد که خوشبختانه این اتفاق هنری با مشارکت مسئولان انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس ، مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری ، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد فرهنگی هنری روایت فتح ،شبکه مجازی آی گپ ، بنیاد احسان برکت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روبرو شد و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر حوزه هنری نیز به عنوان مجری ، کار را آغاز کرد .

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، سید مسعود شجاعی طباطبایی - اضافه نمود : بعد از اطلاع رسانی ، با استقبال هنرمندان 88 کشور روبرو شدیم و 4200 اثر دریافت شد که تیم داوری متشکل از 4 نفر از داوران ایرانی و 5 نفر از هنرمندان خارجی، بعد ازچند مرحله داوری 3 نفررا به عنوان نفرات برگزیده انتخاب کردند که جوایز نفرات اول تا سوم 1500 ، 1000 و 500 یورو و لوح تقدیر و تندیس است وعلاوه بر این،به 7 نفر از هنرمندان ایرانی که مشارکت جدی در مسابقه داشتند جایزه نقدی تعلق می گیرد.

معرفی 3 برگزیده

بنابراین گزارش، با آنکه قرار بود مراسم اختتامیه باشکوهی برای تقدیر از برگزیدگان برگزار گردد اما به لحاظ شرایط کرونایی چند باربرگزاری اختتامیه به تعویق افتاد تا اینکه خاتمه روز شنبه پانزدهم شهریورماه، در مراسمی در دفتر ریاست حوزه هنری از آقای علی رادمند، برگزیده ایرانی این مسابقه بین المللی، تقدیر به عمل آمد.

به گفته سید مسعود شجاعی طباطبایی -دبیر این مسابقه بین المللی- ، بعد از انتخاب آثار برگزیده، کتاب نفیس آثار مسابقه در 387 صفحه چاپ شده که این کتاب برای فینالیست ها ارسال خواهد شد و pdf آثار با کیفیت قابل چاپ در اختیارسایر شرکت نمایندگان هم قرار می گیرد.

به زندگی با کرونا عادت کنیم

در این مراسم آقای محمد مهدی دادمان - رئیس حوزه هنری - نیز با تقدیر از کار بزرگی که در این زمینه اجرا شده است گفت: هنرمندان باید با زبان هنر به جامعه بیاموزند که به مرور باید به زندگی با این شرایط کرونایی هماهنگ شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه می توان از این آثار برای فراوری محصولات دیگری هم استفاده کرد گفت: از آنجا که آثار این مسابقه شکل کارتون و فانتزی دارند می توان برای فراوری آثارموشن جان بخشی هم استفاده خوبی از آنها بگردد که در این زمینه مدیرمرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری شرحات کاملی را ارایه داد و گفت اقدامات اولیه در این زمینه اجرا شده و با سرعت بیشتری دنبال می گردد.

تقدیر از برگزیدگان خارجی

شجاعی طباطبایی در ادامه درباره چگونگی تقدیراز هنرمندان خارجی برگزیده cau Gomez از برزیل و steff provijin از بلژیک گفت: امکان دعوت از آنها به دلیل شرایط کرونایی وجود نداشت و به همین دلیل از آنها خواستیم تا پیغام های تصویری برای ما ارسال نمایند که پیغام های آنها به همراه پیغام های داوران و برندگان ایرانی به زبان های مختلف ترجمه و زیر نویس شده اند که در فضای مجازی مراسم تقدیر از آنها پخش می گردد و جوایز برندگان نیز برایشان ارسال خواهد شد.

وی اضافه نمود: آثار این مسابقه بر روی سایت ایران کارتون، بیش از دو میلیون و چهارصد بار بازدید داشته و از 230 کشور جهان از این آثار بازدید نموده اند.

احساس خوب لبخند

هنرمند برگزیده- درباره آثارش و هدفش از طراحی این آثار کرونایی می گوید: در روزهایی که همه چیز از نان شب تا حس و حال خودمان و اطرافیان مان ،متاسفانه یک جورهایی به کرونا گره خورده است ، سعی کردم هم مخاطبین ام را تا جایی که می توانم نسبت به این مساله مطلع نگه دارم و هم باعث بشوم که لبخندی در این دوران عجیب! به لب شان بنشانم و هم نظرات و حس های خودم را منتقل کنم.

علی رادمند اضافه نمود : از اینکه در بین این همه شرکت نماینده از کشورهای مختلف ، داوران اثر مرا انتخاب کردند برایم بسیار راضی نماینده و افتخار آفرین است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2141

به "خبرنگاران هنرمند ایرانی کرونا را شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هنرمند ایرانی کرونا را شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید