خبرنگاران نیازمند مشارکت بیشتر مردم برای قطع زنجیره شیوع کرونا هستیم

به گزارش یزد بلاگ، تبریز - خبرنگاران - استاندار آذربایجان شرقی خواهان مشارکت هرچه بیشتر مردم و دستگاه های اجرایی برای قطع زنجیره انتقال کرونا در استان شد و گفت: فرایند فعلی شیوع بیماری در استان، نگران کننده است و امیدواریم با مشارکت همه جانبه در بخش های مختلف، شاهد کنترل بیماری و کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها باشیم.

خبرنگاران نیازمند مشارکت بیشتر مردم برای قطع زنجیره شیوع کرونا هستیم

محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در یک گفت وگوی خبری با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و قدردانی از کوشش ها و خدمات این قشر ایثارگر، به آمار مقایسه ای استان های مختلف کشور از منظر شاخص های مختلف بیماری کرونا اشاره نمود و گفت: آذربایجان شرقی از نظر تعداد بیماران بستری شده به جمعیت استان رتبه 15 کشور را دارد.

وی با بیان اینکه تشدید شرایط بیماری کرونا به عوامل مختلفی چون ترکیب سنی و جنسیتی بیماران، موقعیت جغرافیایی، نحوه مدیریت بیماری، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و بسیاری از علل دیگر بستگی دارد، اضافه کرد: بهبود شرایط نگران نماینده شیوع بیماری در استان، جز با همراهی قاطبه مردم و دستگاه های اجرایی مقدور نیست.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز در استان، نتیجه تست کرونای بیش از 59 هزار نفر در استان مثبت بوده که حدود 35 درصد از تست های اجرا شده بوده است و از این تعداد نیز متاسفانه نزدیک به 2900 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

پورمحمدی ادامه داد: میانگین تعداد فوتی های کرونا در استان، 4.9 دهم درصد مجموع مبتلایان به این بیماری است و در مقایسه با آمار کشوری، نزدیک به هشت درصد مجموع فوتی ها به استان آذربایجان شرقی اختصاص دارد.

وی همچنین از افزایش تست گیری بیماران مبتلا به کرونا در استان اطلاع داد و گفت: به تناسب افزایش تست های کرونا در استان، تعداد شناسایی افراد مبتلا به بیماری نیز سیر صعودی خواهد داشت.

وی با اشاره به تصویب اجرای دو طرح مهم اعمال هوشمند محدودیت های کرونایی و مدیریت بیماری کرونا با رویکرد محله محور، گفت: طرح جامع اعمال محدودیت های جدید از روز شنبه به مدت دو هفته و متناسب با شرایط شیوع بیماری در تمامی شهرهای استان اجرا می گردد و استمرار این محدودیت ها نیز پس از انتها اجرای طرح و تصویب مجدد در ستاد ملی کرونا و استان امکان پذیر است.

وی با اشاره به تقسیم بندی شهرهای استان به سه شرایط زرد، نارنجی و قرمز، گفت: در شهرهای با شرایط زرد، دو سوم، شرایط نارنجی، یک دوم و شرایط قرمز، یک سوم کارکنان، ملزم به حضور در ادارات بوده و بقیه کارمندان با اولویت زنان سرپرست خانوار، افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای می توانند با موافقت مدیر مربوطه در خانه بمانند. دستگاه های خدمات رسان و دارای خدمات ضروری از معافیت و محدودیت حضور کارکنان در ادارات، مستثنی هستند.

پورمحمدی اضافه کرد: همچنین در شهرهای دارای شرایط زرد، فقط مشاغل گروه چهار، شرایط نارنجی، گروه های سه و چهار و شرایط قرمز، گروه های دو، سه و چهار تعطیل خواهند بود و فعالیت کلیه مدارس، دانشگاه ها و موسسات آموزشی خصوصی در تمامی شرایط ها به شکل مجازی و غیرحضوری انجام خواهد شد.

وی در ارتباط با ممنوعیت تردد در استان از روز شنبه گفت: از شنبه آینده خروج خودروهای بومی پلاک شخصی از شهرهای نارنجی و نیز ورود خودروهای غیربومی با پلاک شخصی به این شهرها ممنوع خواهد بود و متخلفان 500 هزار تومان جریمه می شوند. از این تاریخ همچنین خروج خودروهای بومی با پلاک شخصی از شهرهای دارای شرایط قرمز آذربایجان شرقی و ورود خودروهای غیربومی با پلاک شخصی به این شهرها ممنوع بوده و متخلفان با جریمه یک میلیون تومانی روبرو می شوند. از شنبه آینده همچنین تردد خودروهای شخصی از ساعت 9 شب تا چهار صبح در شهرهای دارای شرایط قرمز آذربایجان شرقی ممنوع است و جریمه 200 هزار تومانی برای متخلفان اعمال می گردد.

پورمحمدی با اشاره به مشاغلی که بنا به شرایط کاری، مشمول طرح محدودیت تردد عبور و مرور نمی شوند، گفت: روسای دستگاه های اجرایی و سازمان ها، باید مشخصات کارکنان و خودروهای آنان را برای اخذ مجوز تردد به فرمانداری ها ارسال نمایند.

وی تأکید کرد: مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا به منزله قانون بوده و تمام مردم، موظف به رعایت هستند، در غیر این صورت طبق ضوابط و مقررات با متخلفان برخورد می گردد.

پورمحمدی همچنین خواهان افزایش فعالیت های مرتبط با فرهنگسازی وآموزش مردم توسط صدا و سیما و رسانه ها شد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2791

به "خبرنگاران نیازمند مشارکت بیشتر مردم برای قطع زنجیره شیوع کرونا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نیازمند مشارکت بیشتر مردم برای قطع زنجیره شیوع کرونا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید