خبرنگاران دستاوردهای انجمن های علمی به تکامل رساندن ایده های علمی باشد

به گزارش یزد بلاگ، تهران- خبرنگاران- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کار جمعی به خصوص مشارکت در افکار، ایده های علمی و به تکامل رساندن آن، بخشی از دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی باشد.

خبرنگاران دستاوردهای انجمن های علمی به تکامل رساندن ایده های علمی باشد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش خبرنگاران، منصور غلامی روز دوشنبه در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی حرکت که در دانشگاه علم و صنعت برگزار گشت، اضافه کرد: فراهم بودن امکان حضور در سیستم برخط یا به وسیله اینترنت، فرصتی برای برگزاری نشست ها به صورت مجازی فراهم نموده است؛ هر چند این امر از روی ناچاری است، اما ظرفیت عظیمی برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ایجاد کرد.

غلامی با بیان اینکه دانشجویان در انجمن های علمی متعدد، علاقه مندی های خود را پیگیری می نمایند، گفت: دانشگاه ها شاید با توجه به آرمان گرایی دانشجویان همچنین انتظارات به حق زیاد و بالای آنها نتوانند همه خواسته های دانشجویان را برآورده نمایند، اما با همکاری دانشجویان، بخش زیادی از کاستی ها جبران می گردد و قرار دادن این جشنواره ها و فعالیت های مهم، برنامه های دانشگاهی را سال به سال ارتقا می بخشد.

وی ادامه داد: حضور دانشجویان کشورهای خارجی در اختتامیه جشنواره حرکت، یکی از دستاوردهای مهم و عظیم علم و فناوری در دوره حاضر است که باید آنها را حفظ کنیم و ارتقا دهیم. بر اساس گزارش های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، حضور مجازی دانشجویان در جشنواره ها بیشتر از دوران حضوری جشنواره ها است.

وزیر علوم با بیان اینکه انجمن های علمی دانشجویی ظرفیت خوبی در دانشگاه ها ایجاد نموده اند، گفت: این انجمن ها اقدامات ارزشمندی انجام دادند و به برجسته کردن آنچه که باید نمود علم، دانش و فناوری داشته باشد، پرداختند. نسل جوان برای آینده تربیت می گردد و علاوه بر آموختن علم، باید بسیاری از تجربیات دیگر را در حوزه فناوریِ محیط های دانشگاهی و علمی تجربه نمایند.

غلامی گفت: اندیشه ها و یافته های ذهنی، نوآوری ها و خلاقیت هایی که در قالب علم و فناوری بروز و ظهور می یابد، کار جمعی کردن به خصوص مشارکت در افکار و ایده های علمی همچنین به تکامل رساندن آنها، بخشی از دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی باید باشد.

به گفته وزیر علوم، از انجمن های علمی انتظار داشتن شاخص های خیلی خاص علمی وجود ندارد، بلکه توجه به محیط واقعی، کاربست نتایج آموخته ها، مقایسه واقعیت ها با آنچه که در فضای ذهنی و تئوری ها وجود دارد، باید مدنظر قرار گیرد.

وی تاکید نمود: در کشور ما رشد و توسعه علمی از همه جهات صورت گرفت، در این زمینه یکی از کشورهای جهان در حوزه برون داده های علمی هستیم و صندلی خوبی در بین کشورهای جهان داریم. در حوزه کاربست علمی، حرکت هایی برای تشکیل مراکز رشد، پارک های علم و فناوری، توسعه ایده های علمی، شکل گیری فضاهای مبتنی بر دانش در اطراف دانشگاه ها آغاز شده است که نوید آینده ای خوب را می دهد.

وزیر علوم یادآور شد: جریان دانش، تجربه، علم و فناوری به وسیله دانشگاه به سمت جامعه شکل می گیرد و حمایت آنها با هر شکلی می تواند در توسعه کشور تاثیر مستقیم و انکار ناپذیری داشته باشد. همه گروه های آموزشی شامل استادان و مجموعه کارکنان دانشگاه ها در حوزه های مختلف این بستر را فراهم می نمایند تا دانشجویان علاوه بر آموختن دانش در عرصه های جدید، کاربست آن، روش های پخته کردن فکر و ایده، همچنین انتقال آن به فضای بیرون از دانشگاه، آینده شغلی خود را سامان دهند.

به گزارش خبرنگاران، جشنواره بین المللی حرکت رویدادی برای رقابت، عرضه و نمایش دستاوردهای برتر علمی دانشجویان است. این جشنواره، به صورت سالانه و با سیاست گذاری و برنامه ریزی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم همچنین با همکاری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و حمایت و مشارکت نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی برگزار می گردد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از حضور دانشجویان 51 کشور جهان در جشنواره بین المللی حرکت اطلاع داد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3599

به "خبرنگاران دستاوردهای انجمن های علمی به تکامل رساندن ایده های علمی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دستاوردهای انجمن های علمی به تکامل رساندن ایده های علمی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید