خبرنگاران مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته ای که گذشت

به گزارش یزد بلاگ، اصفهان- خبرنگاران- شرایط راه های کشور با اتمام نهضت روکش آسفالت بهبود می یابد، فرایند بستری بیماران کرونایی در اصفهان از متوسط کشوری بالاتر است و روستاهای کشور از خانه هلال بهره مند می شوند از مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.

خبرنگاران مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته ای که گذشت

زنگ مدارس در 20 شهرستان استان اصفهان نواخته شد

مدارس استان اصفهان به جز شهرستان های اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر و نجف آباد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی همزمان با سراسر کشور صبح شنبه بازگشایی شد.

آیین نمادین بازگشایی مدارس استان اصفهان در دبیرستان خیرساز شهید باقری شاهین شهر با حضور استاندار ، مدیر کل آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان برگزار گشت.

در این مراسم عباس رضایی استاندار اصفهان در سخنرانی خود به دلگرمی به خانواده های دانش آموزان پرداخت و از آنها خواست که مشارکت خود را با مدرسه برای گذراندن سال تحصیلی جدید در کمال آرامش و سلامت بیشتر کنند.

معاون وزیر راه: شرایط راه های کشور با اتمام نهضت روکش آسفالت بهبود می یابد

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: برنامه ریزی و طرح های خوبی برای لکه گیری و بهبود و افزایش کیفیت روکش آسفالت راههای کشور بویژه بزرگراهها و راههای شریانی تعریف شده و در حال اجراست.

عبدالهاشم حسن نیا در آیین بهره برداری از طرح راهداری استان اصفهان اظهارداشت: این طرح ها تا 2 سال آینده برای بهبود کیفیت روکش آسفالت راههای کشور انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده و با جدیت ادامه دارد، یادآور شد: این طرح در راستای افزایش ارتقای سطح کیفی تردد، ترافیک و ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی و برای رفاه حال رانندگان جاده ای در حال اجراست.

روابط ایران و سوییس در ابعاد علمی و گردشگری توسعه یابد

وزیر امور خارجه سوییس گفت: معتقدم روابط عالی دو کشور ایران و سوییس بعد از کرونا در جهت روابط علمی و گردشگری توسعه یابد.

ایگنازیو کاسیس در دیدار با استاندار اصفهان با قدردانی از میزبانی خوب و محبت آمیز استاندار و مردم اصفهان افزود: فردا در تهران در دیداری رسمی یاد و خاطره یکصد سال فعالیت دیپلماتیک مشترک بین 2 کشور ایران و سوییس را گرامی و جشن خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: روابط بین این 2 کشور قدمت یکصد ساله دارد و از اواخر قرن 19 با امضای توافقنامه صلح و تجارت بین ایران و سوییس تا به امروز ادامه داشته است.

قوانین زائد صادرکنندگان را با مشکل روبرو کرده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: بروکراسی و قوانین و مقررات زائد صادرکنندگان را با مسائل و مسائل متعددی روبرو کرده است و مسوولان باید هر چه سریعتر این مسائل را شناسایی و اصلاح کنند.

سید حسن قاضی عسگر در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان اصفهان افزود: امروز در جنگ اقتصادی با دشمنان قرار داریم و باید اقدامات موثری برای حل معضلات صادرات انجام دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: دیپلماسی منطقی در این شرایط باید به کار گرفته شود و با احتیاط بیشتری عمل کنیم تا از این شرایط سختی که بوجود آمده خارج شویم به دلیل آنکه در شرایط کنونی هیچ راهی برای بازگشت نداریم و باید با سرعت و قدرت به پیش برویم.

معاون هلال احمر ایران: روستاهای کشور از خانه هلال بهره مند می شوند

معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر گفت: روستاهای دارای دهیاری در سراسر کشور در یک زمانبندی پنج ساله از خانه هلال بهره مند می شوند.

خسرو رحمانی در حاشیه جلسه با مسئولان هلال احمر استان اصفهان در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات این کلانشهر افزود: 60 هزار روستا در کشورمان وجود دارد و قرار است طبق برنامه ریزی ها 37 هزار از این تعداد که دارای دهیاری هستند در آنها خانه هلال راه اندازی شود.

وی افزود: تا به امروز یک هزار و 470 خانه هلال در روستاهای کشور آغاز بکار کردند و باید سرعت راه اندازی آنها افزایش پیدا کند.

204 شعبه اخذ رای برای حوزه انتخابیه لنجان و سمیرم پیش بینی شد

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: 204 شعبه اخذ رای در 2 حوزه انتخابیه سمیرم و لنجان این استان پیش بینی شده است.

حیدر قاسمی افزود: جلسات ستاد انتخابات را براساس تقویم و برنامه تشکیل داده ایم و تمهیدات و اقدامات لازم توسط کمیته های زیرمجموعه ستاد برای برگزاری دومین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ 21 شهریور در لنجان و سمیرم اندیشیده شده است.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان ادامه داد: اقلام مورجهانز از جمله تعرفه ها در این 2 حوزه انتخابیه توزیع شد و از این رو مسئله ای وجود ندارد.

دانشجویان خارجی در دانشگاه های علمی و کاربردی پذیرش می شوند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: اکنون تفاهم نامه ای با دانشگاه های جهان اسلام به امضا رسیده تا دانشجویان خارجی در 54 مرکز این دانشگاه پذیرش شوند.

سید احمدرضا پیش بین در جمع خبرنگاران افزود: حدود 600 مرکز فعال دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور وجود دارد که از این تعداد 18 مرکز سطح چهار و ضعیف در کشور وجود دارد.

وی بیان نمود: امسال سومین دوره سطح بندی مراکز دانشگاه جامع را داشتیم و به صورت شفاف به مردم اعلام کردیم کدام مراکز ما با کیفیت بوده است.

بستر آموزش حضوری و مجازی در اصفهان فراهم است

رییس ستاد پروژه مهر اداره کل آموزش و پرورش اصفهان از فراهم بودن بستر آموزش دانش آموزان استان به شیوه حضوری، آنلاین (برخط) و آفلاین (برون خط) در فضای مجازی خبر داد.

محمدرضا ناظم زاده افزود: بنا به دستور اخیر وزیر آموزش و پرورش اولیای دانش آموزان در اعزام فرزندان خود به مدرسه برای آموزش حضوری مختار هستند و این امکان برای آنها فراهم است که بتوانند در کنار آن و یا بطور کامل از آموزش های غیرحضوری نیز بهره ببرند.

وی ادامه داد: در این راستا شبکه آنلاین دانش آموزی با عنوان شاد با بارگذاری تمامی دروس قابل دسترس برای تمامی دانش آموزان است.

520 معتاد متجاهر در اصفهان جمع آوری شدند

مسوول کمیته درمان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اصفهان از شناسایی و جمع آوری 520 معتاد متجاهر از محله ها، خیابان ها و پارک های این استان خبر داد.

افسانه مطلب زاده افزود: کار جمع آوری این افراد با توجه به محدودیت های ناشی از شیوع کرونا در سه نوبت در خرداد، مرداد و شهریور با همت نیروی انتظامی اجرا شد.

وی ادامه داد: در مجموع این مراحل 520 معتاد متجاهر جمع آوری شدند و 360 نفر از آنها برای نگهداری در مراکز ماده 16 پذیرش شدند.

فرایند بستری بیماران کرونایی در اصفهان از متوسط کشوری بالاتر است

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: متاسفانه فرایند بستری بیماران، تعداد آزمایش مثبت ها و فوتی ها در این استان به نسبت جمعیت از متوسط کشوری بالاتر است.

حجت الله غلامی افزود: از 24 شهرستان استان اصفهان 15 شهرستان شرایط قرمز و نارنجی و 9 شهرستان در شرایط زرد قرار دارند و متاسفانه هیچ یک از شهرستان های استان در شرایط سفید قرار ندارند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان ادامه داد: شرایط خوبی در استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا نداریم باید با حساسیت ویژه به سمت رعایت دقیق دستورالعمل ها و شیوه نامه های ابلاغی حرکت کنیم.

آغاز رأی گیری دور دوم انتخابات مجلس در سمیرم و لنجان

رای گیری مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح روز جمعه در شهرستانهای سمیرم و لنجان آغاز شد که به تاکید رییس ستاد انتخابات استان اصفهان رعایت پروتکل های بهداشتی در هنگام مراجعه به شعب اخذ رای ضروری است.

انتخابات مجلس یازدهم در اسفندماه سال گذشته برگزار گشت اما به دلیل اینکه هیچ کدام از داوطلبان 20 درصد رای مردم را کسب نکردند انتخابات در 2 حوزه انتخابیه سمیرم و لنجان به دور دوم کشیده شد.

حیدر قاسمی رییس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: 204 شعبه اخذ رای در 2 حوزه انتخابیه سمیرم و لنجان این استان در نظر گرفته شد، همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه در این شهرستانها برنامه ریزی و فراهم شده است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2243

به "خبرنگاران مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته ای که گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته ای که گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید