حمایت همه جانبه ضامن موفقیت تکواندو است، واکنش به پیشنهاد ساعی

به گزارش یزد بلاگ، رضا مهماندوست با بیان مطلب فوق به خبرنگاران گفت: هادی ساعی انتخاب خوبی برای تکواندو ایران بود، ساعی سال ها در شورای شهر حضور داشته و در سیستم ورزش نیز در بخش های مختلف مدیریت نموده و به عنوان یکی از قهرمانان برجسته جهان می تواند تکواندو ایران را بازهم به صدر تیم های برتر جهان بازگرداند. برای او آرزوی موفقیت دارم. هر چه شاهد موفقیت تکواندو ایران باشیم، برای همه اعضای این خانواده چه در داخل ایران و چه در کشورهای دیگر باعث افتخار است.

حمایت همه جانبه ضامن موفقیت تکواندو است، واکنش به پیشنهاد ساعی

وی اضافه کرد: از این پس باید به حاشیه ها انتها داد، همه پشت او باشند از رسانه ها گرفته تا کمربند سفیدهای تکواندو، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک کنار او باشند، حمایت نمایند. هادی با شعار همدلی و اتحاد که خیلی مهم بود وارد فدراسیون شد و این می تواند یک نکته مثبت باشد ولی کافی نیست. موضوع مهم دیگر باید امکانات در اختیار تکواندو ایران قرار گیرد. بازگشت به صدر تکواندو روز دنیا با هزینه و اعزام و حضور مؤثر در میادین مهم بین المللی امکان پذیر است. همدلی و علمی شدن یک سو، حمایت هم سوی دیگر است. هر چقدر همدلی باشد، اگر تکواندوکار اردوی مشترک نرود، مسابقات مهم و سطح بالا شرکت نکند، باز هم نمی توان به موفقیت رسید.

سرمربی تیم ملی آذربایجان در مورد حضور در جام فجر گفت: قصد داشتیم در تورنمت های اروپایی شرکت کنیم، ولی زمانی که ساعی تماس گرفت و گفت برای رونق بیشتر مسابقات تیم ملی را به ایران بیاور، من هم لبیک گفتم و برای اینکه یاری و حمایت نموده باشیم، حضور در مسابقات بین المللی تهران را در دستور کار قرار دادیم. البته تیم ما آماده نیست و مدتهاست شرایط خوبی نداریم. خوابگاه و سالن تمرین نداریم و با سختی های فراوان روزانه یک جلسه تمرین می کنیم.مدتی قبل هم در مسابقات آزاد ترکیه شرکت کردیم که در مجموع یک طلا و چهار برنز کسب کنیم.

مهماندوست در مورد غیبت میلاد بیگی در سفر به تهران گفت: میلاد از چند ناحیه آسیب دیده بود که بخشی از آن رفع شد ولی قبل از آنکه به ترکیه سفر کنیم، در تمرینات از ناحیه انگشت پای راست دچار شکستگی شد و چند روز دیگر تازه گچ پا را باز نموده و آرام آرام کار آماده سازی را شروع می نماید. خیلی دوست داشتیم که در مسابقات تهران و با تکواندوکاران خوب ایرانی مبارزه کند که تجربه خیلی مفیدی می توانست برای او باشد. با این شرایط باید برای مسابقات قهرمانی اروپا آماده گردد. البته در وزن 74 کیلوگرم آیخان تقی زاده را داریم که او هم آسیب داشت و دو ماه پیش جراحی کرد و دوران آماده سازی را طی می نماید. دو مهره خوب خود را نداریم، البته او بر خلاف میلاد، به تهران می آید، ولی بعید می دانم شرایط مبارزه داشته باشد.

وی ادامه داد: هدف ما ابتدا مسابقات قهرمانی اروپا و سپس قهرمانی دنیا در مکزیک است. این تورنمنت ها بخشی از برنامه آماده سازی ما برای حضور در این رویداد مهم و رسمی است که منتهی به بازی های المپیک 2024 پاریس می گردد. اما واقعاً شرایط خوبی نداریم و هنوز قول های می دهند که عملی نمی گردد. نزدیک به 9 ماه است که حقوق کادر فنی و تکواندوکاران پرداخت نشده است. امیدوارم مسائل حل گردد و ما هم به روزهای خوب خود برگردیم.

سرمربی پیشین تیم ملی در انتها در واکنش به پیشنهاد مربیگری در ایران گفت: مانند گذشته تاکید می کنم که ایران مربیان بسیار خوبی دارد که نیازی به من نیست. ضمن اینکه من با فدراسیون تکواندو آذربایجان تا بازی های المپیک تعهد کاری دارم. جدا از این موارد، نزدیک به 15 سال در کشورهای مختلف مربیگری نموده ام و خانواده هم با من در رفت و آمد بود. الان اینجا بچه ها مشغول تحصیل هستند و نمی توانم در شرایط فعلی بازهم پیشنهاد دیگری را قبول کنم. مهمتر از آن اینکه تکواندو ایران نیازی به من ندارد، آنقدر مربی خوب حتی بهتر از من در ایران هست که می توانند کار نمایند و به روزهای خوب گذشته بازگردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4787

به "حمایت همه جانبه ضامن موفقیت تکواندو است، واکنش به پیشنهاد ساعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت همه جانبه ضامن موفقیت تکواندو است، واکنش به پیشنهاد ساعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید