جزئیات پروتکل های تازه در سفرهای جاده ای اعلام شد

به گزارش یزد بلاگ، مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای جزئیات پروتکل های نو در سفرهای جاده ای مانند افزایش ظرفیت پذیرش 80 درصدی مسافر، داشتن کارت واکسن یا تست منفی PCR و غیره را گفت.

جزئیات پروتکل های تازه در سفرهای جاده ای اعلام شد

داریوش باقر جوان در گفت وگو خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به توسعه و سرعت واکسیناسیون در کشور، پروتکل های نوی با چند تغییر نسبت به گذشته ابلاغ شده و مابقی دستورالعمل ها مانند گذشته است که می توان به محلول پاشی برای ضدعفونی و گندزدایی در ناوگان و پایانه های مسافری، ارائه بسته های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی، ضرورت استفاده از ماسک در حین سفر و... اشاره نمود.

وی افزود: افزایش ظرفیت پذیرش مسافر یکی از تغییراتی است که در سفرهای برون شهری (اتوبوس، مینی بوس و سواری های کرایه پلاک عمومی) اتفاق افتاده است. به عنوان مثال در ناوگان اتوبوسی با شرط داشتن تهویه مناسب تا 80 درصد ظرفیت اتوبوس قابل افزایش بوده و در صورتی که واکسیناسیون به 80 درصد برسد این ظرفیت به 100 درصد هم خواهد رسید.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ادامه داد: سقف اتوبوس های بین شهری دو دریچه دارد و در صورتی که راننده بتواند این دو دریچه را در حالتی قرار دهد که تهویه مناسب هوا انجام گردد، می تواند ظرفیت پذیرش مسافر را تا 80 درصد افزایش دهد اما سایر شرایط و پروتکل های بهداشتی همچنان پا برجاست و بر رعایت دقیق و درست آن نظارت خواهیم کرد.

باقر جوان بعلاوه درباره شرایط پذیرش مسافر گفت: بر اساس پروتکل نو ابلاغ شده تنها مسافرانی می توانند از حمل ونقل عمومی برای مسافرت استفاده نمایند که کارت واکسن یا نتیجه منفی آزمایش PCR با مدت 72 ساعت را ارائه دهند. این در حالی بود که پیش از این برای پذیرش مسافر در ناوگان حمل ونقل تنها از پایگاه داده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استعلام گرفته می شد.

وی اظهار کرد: این پروتکل ها در دیگر ناوگان حمل ونقل عمومی برون شهری مانند ناوگان مینی بوس و سواری های کرایه پلاک عمومی نیز به دقت اجرا خواهد شد و از همه مردم می خواهیم اگر به تخلفی در حوزه رعایت پروتکل های بهداشتی برخورد کردند ما را به وسیله پایگاه اینترنتی، تلفن گویای 141 یا سامانه پیامکی 1000141 آگاه نمایند تا به سرعت با متخلفان برخورد کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4628

به "جزئیات پروتکل های تازه در سفرهای جاده ای اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پروتکل های تازه در سفرهای جاده ای اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید