تیک آبی پیام رسان های داخلی برای وزیر ارتباطات چقدر ارزش دارد

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، با وجودی که پیام رسان خارجی تلگرام از سال 96 و به دستور قضائی فیلتر شده و مسدود است، کانال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از 2 روز گذشته در پیام رسان خارجی تلگرام، تیک آبی گرفته است.

تیک آبی پیام رسان های داخلی برای وزیر ارتباطات چقدر ارزش دارد

فعالیت رسمی وزیر ارتباطات در شبکه پیام رسان تلگرام این سوال را به ذهن متبادر می کند که نحوه عضویت آذری جهرمی در پیام رسان های داخلی و حمایت از آنها چگونه است و تیک آبی پیام رسان های بومی برای وزیر ارتباطات چقدر ارزش دارد؟

بررسی های اجرا شده نشان می دهد که وزیر ارتباطات در پیام رسان های بومی آنطور که باید فعال نیست و کانال اطلاع رسانی رسمی فعال در اغلب پیام رسان های داخلی ندارد.

مطابق با آنچه که در سایت رسمی وزارت ارتباطات آمده، آذری جهرمی در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های کلوب، تبیان، بیسفون پلاس، سروش، بله، پروفایل و اینستاگرام عضویت دارد. اما بررسی ها نشان می دهد که فعالیت وی تنها منحصر به عضویت است و وزیر ارتباطات در این شبکه ها حضور فعال ندارد.

کانال آذری جهرمی در پیام رسان های بله و آیگپ اگرچه با تیک آبی دارای رسمیت است، اما وی در بله از سال 98 و در آیگپ از خرداد 99 فعالیتی نداشته است. فعالیت وی در این شبکه ها ظاهری و تنها محدود به عضویت است.

وزیر ارتباطات در سایر پیام رسان های ایرانی مانند سروش، ایتا، گپ، بیسفون پلاس و غیره نه عضویت رسمی دارد و نه فعال است.

این در حالی است که بیشترین اطلاع رسانی های مربوط به وزارت ارتباطات در پیام رسان های تلگرام، توئیتر و اینستاگرام انجام می شود و کانال های خبررسانی مربوط به روابط عمومی این وزارتخانه نیز در تلگرام فعالیت پررنگی دارند.

حتی عمده فعالیت های اطلاع رسانی آذری جهرمی در مقام وزیر ارتباطات نیز در شبکه های توئیتر و اینستاگرام صورت می گیرد. به طوری که می توان گفت این شبکه ها مبدا اخبار و اطلاعیه های رسمی وزارت ارتباطات به شمار می فرایند.

وزیر ارتباطات همچنین بیشترین تعامل با کاربران اینترنت را از طریق پلتفرم های خارجی دارد.

عدم حمایت آذری جهرمی از شبکه های پیام رسان داخلی و عدم حضور فعال و مؤثر در آنها در حالی است که مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی به عنوان تنها سیاستگذار عرصه فضای مجازی کشور، حمایت از پیام رسان های داخلی با هدف تحقق حاکمیت فضای مجازی، در دستور کار قرار گرفته است و به وزارت ارتباطات نیز تکالیفی برای حمایت از پیام رسان های بومی واگذار شده است.

همچنین مطابق بند 7 مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، هرگونه استفاده نهادها و مؤسسات دولتی و عمومی از شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع است.

با این وجود اولین انتظاری که از وزیر ارتباطات به عنوان بالاترین مقام رسمی کشور در حوزه ICT می رود، حمایت از پیام رسان های بومی و نیز ساماندهی حضور پیام رسان های خارجی مطابق با قوانین و مقررات در داخل کشور است. موضوعی که مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی، به عنوان تکلیف بر دوش وزارت ارتباطات است اما تا به امروز آنطور که باید به آن عمل نشده است.

در مقابل اما به نظر می رسد آذری جهرمی مبلغ شبکه های اجتماعی خارجی و حافظ منافع آنها است. برای مثال وزیر ارتباطات بارها به اشکال مختلف از شبکه اجتماعی اینستاگرام حمایت کرده و کاربران را به سمت استفاده از این شبکه اجتماعی هدایت می کند. به نحوی که در مقاطع مختلف از کاربران می خواهد که در اینستاگرام به سوالات نظرسنجی وی پاسخ دهند و یا در لایو اینستاگرام از وی سوال بپرسند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3461

به "تیک آبی پیام رسان های داخلی برای وزیر ارتباطات چقدر ارزش دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک آبی پیام رسان های داخلی برای وزیر ارتباطات چقدر ارزش دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید