اینترنت مستقل روسیه شروع به کار کرد

به گزارش یزد بلاگ، اینترنت مستقل روسیه از روز آدینه برای مقابله با قطع ناگهانی اینترنتی از طرف آمریکا در پهناورترین کشور دنیا شروع به کار کرد.

اینترنت مستقل روسیه شروع به کار کرد

این قانون فعالیت پایدار بخش روسی شبکه اینترنتی یا اینترنت مستقل نام دارد و در پی دستور اردیبهشت ماه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای اجرای قانون به اجرا درآمده است.

اینترنت مستقل به دولت روسیه اختیارات زیادی برای فیلتر کردن و کنترل پهنای باند و ترافیک اینترنت می دهد و حتی به گفته دولت در مواقع اضطراری می تواند اینترنت در روسیه را از شبکه دنیای قطع کند.

قانون اینترنت مستقل در روسیه مخالفان زیادی داشت و منتقدان آن نگران محدودیت کاربران هستند و اینکه اوضاع مانند آنچه که اکنون در چین است، گردد.

در چین بر خلاف روسیه اکثر مرورگرها و شبکه های اجتماعی معروف دنیا از جمله گوگل، اینستاگرام، فیس بوک و توییتر فیلتر است.

مخالفان این قانون نگران امنیتی شدن فضای اینترنت برای مخالفان و اعمال محدودیت های بیشتر بر مردم هستند و اعتراضاتی هم در این رابطه در شهرهای روسیه برپا شد حال آنکه دولت روسیه بارها اعلام نموده تنها نگران آن است که آمریکا به یک باره دکمه قطع اینترنت روسیه را فشار دهد و زندگی مردم که به شدت به اینترنت وابسته شده، با مسائل جدی روبرو گردد.

در قانون اینترنت مستقل روسیه آمده است: با توجه به ماهیت خصمانه آمریکا و استراتژی امنیت سایبری این کشور که در ماه سپتامبر سال گذشته منتشر شد، این طرح به اجرا گذاشته می گردد.

در ادامه گفته شد: واشنگتن در سال 2018 بدون هیچگونه مدرکی مسکو را به انجام حملات هکری متهم کرد و وعده داد که این کشور را در راستای طرح های خود برای حفظ فزونی و سلطه بر دنیا مجازات کند.

لئونید لوین رئیس کمیسیون سیاستگذاری اطلاعاتی و فناوری های اطلاعاتی و ارتباطات دومای روسیه نیز پس از تصویب نهایی این طرح اعلام کرد که تمام کوشش ها برای نامیدن طرح قانونی تایید شده به عنوان اینترنت جداگانه و مستقل یا طرح منزوی کننده روسیه در فضای مجازی با واقعیت مطابقت ندارد.

ویتالی وخوف استاد دانشگاه فنی بائومان مسکو با حمایت از این قانون گفت که ما باید در گام اول مانع خروج اطلاعات شهروندان روس از کشور شویم و در گام بعدی شرایط کار با اینترنت در فضای امن و مطمئن را فراهم کنیم تا توسط آمریکا غافلگیر نشویم.

اما مخالفان ایجاد اینترنت مستقل در روسیه حرف دیگری می زنند و معتقدند که حساسیت مقامات روسیه بی جهت است و این طرح فقط هزینه روی دست مردم روسیه می گذارد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: انتخاب
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 49

به "اینترنت مستقل روسیه شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت مستقل روسیه شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید