تمدید تخفیف 21 تا 35درصدی هزینه عوارض پروانه ساخت در تهران

به گزارش یزد بلاگ، معاون شهردار تهران با اشاره به اتمام مهلت 40درصدی تخفیف عوارض شهرسازی تا 20آذر، درباره ایجاد امکانات تسهیل کننده مشارکت شهروندان گفت: فرصت بهره مندی از تخفیف ها با درصدهای دیگر همچنان باقی است؛ به گونه ای که فاز دوم این طرح تا 20دی ماه ادامه دارد.

تمدید تخفیف 21 تا 35درصدی هزینه عوارض پروانه ساخت در تهران

به گزارش خبرنگاران، مرحله اول تخفیف عوارض پروانه ساخت در تهران چند روز قبل تمام شد. اکنون در مرحله دوم تخفیف ها قرار داریم و هرچه زمان بگذرد اندازه تخفیف ها کاهش پیدا می نماید. تخفیف هایی که مدیریت شهری تهران برای تسویه عوارض صدور پروانه در نظر گرفته است شامل مبالغ زیادی- تا بیش از یک پنجم کل مبلغ- می گردد اما امید می رود که نتیجه آن هم پرونده های نیمه کاره شهروندان را به انتها برساند و هم بخشی از درآمدهای شهرداری را محقق کند. به گزارش خبرنگاران، بیشترین اندازه تخفیف ها تا20 آذر به اندازه 40درصد، شامل عوارض کمتر از یک میلیارد تومان می شد اما هنوز هم فرصت برای بهره مندی از تخفیف به جای مانده است و تا 10روز مانده به انتها سال حداقل 21درصد از پرداخت نقدی عوارض کاسته می گردد.

معاون شهردار تهران با اشاره به اتمام مهلت 40درصدی تخفیف عوارض شهرسازی تا 20آذر، از ایجاد امکانات تسهیل نماینده مشارکت شهروندان گفت و اضافه نمود: فرصت بهره مندی از تخفیف ها با درصدهای دیگر همچنان باقی است؛ به گونه ای که فاز دوم این طرح تا 20دی ماه ادامه دارد. این یک فرصت طلایی برای مردم و شهرداری است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت و باید نهایت استفاده را از آن ببریم.

لطف الله فروزنده درباره اهمیت پرداخت به موقع عوارض هم گفت: عوارض شهرداری صرف تامین بخشی از هزینه های بالای نگهداشت و توسعه شهر می گردد و عدم پرداخت آن، شهرداری را با کمبود منابع مالی برای ارائه خدمات عمومی و روی آوری به سوی منابع غیرمستمر و غیرمعمول ازجمله فروش تراکم، اخذ وام بانکی و غیره جهت تامین منابع راهنمایی می نماید که همین منجر به افزایش بهای خدمات خواهد شد. شهروندان با پرداخت به موقع عوارض از یک سو شهرداری تهران را در راستای ارائه خدمات شایسته تر، کمک و از سوی دیگر از افزایش بهای تمام شده خدمات و هدررفت منابع پیشگیری می نمایند.

استقبال سازندگان

موضوعی که مدتی پیش و در هنگام تصویب این تخفیف ها در صحن شورای شهر بیان شد این بود که تخفیف ها بیشتر از سوی شهروندانی مورد استقبال قرار می گیرد که در پی ساخت خانه های خود و برطرف مشکل بافت های فرسوده هستند یا اینکه سازندگان عمده و انبوه سازان بیشتر از آن استفاده می نمایند؟ از طرف دیگر باید این موضوع را هم مورد توجه قرار داد که اصلی ترین بخش درآمدهای شهرداری از چه گروهی تامین می گردد؟ بخشی از مطالبات شهرداری مربوط به عوارض ساختمان هایی است که در مرحله ساخت قرار گرفته اند. درصورتی که تخفیف ها برای این گروه قابل استفاده باشد، قسمتی از درآمدهای شهرداری محقق خواهد شد. پس از حدود یک ماه از اعلام رسمی مصوبه شورای شهر و تخفیف های معین شده در آن، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از افزایش آمار مراجعه شهروندان تهرانی برای پرداخت عوارض بعد از مصوبه اخیر شورا درخصوص خوش حسابی اطلاع داد.

حمیدرضا صارمی گفت: از زمان اجرای مصوبه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران، آمار مراجعه نمایندگان بیشتر شده است. به علت اینکه روند پرونده ها از شروع تا انتها فرق دارد، آمار دقیق اندازه پرداختی ها را نمی توان اعلام نمود، اما اندازه مراجعه با افزایش 5برابری نسبت به زمان پیش از ابلاغ مصوبه روبه روست. یکی از گلایه های شهروندان در هنگام مراجعه برای دریافت پروانه این است که اندازه تخفیف با عددی که مالک محاسبه نموده برابر نیست. علت چنین اختلافی این است که برخی عوارض جداگانه به آن اضافه نموده می گردد. جریمه های پیش از صدور انتها کار و مربوط به کمیسیون ماده100 نیز جداگانه آنالیز می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 آذر 1401 بروزرسانی: 23 آذر 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4919

به "تمدید تخفیف 21 تا 35درصدی هزینه عوارض پروانه ساخت در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید تخفیف 21 تا 35درصدی هزینه عوارض پروانه ساخت در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید