تعلل گمرک در معرفی خودروهای رسوبی به سازمان اموال تملیکی

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران : گمرک ایران، باید در خصوص آخرین شرایط خودروهای در گمرک مانده بدون مشکل قضایی شفاف سازی کند.

تعلل گمرک در معرفی خودروهای رسوبی به سازمان اموال تملیکی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ مدیر کل دفتر واردات گمرک ایران در بخشنامه ای به گمرکات اجرایی در خصوص تعیین تکلیف خودروهای در گمرک مانده اعلام کرد، پیرو بخشنامه 12 مهر ماه سال جاری معاون فنی گمرک، در خصوص بخش پایانی بخشنامه فوق الاشاره مبنی بر در خصوص ما بقی خودروهای توقیفی مطابق با مقررات حاکم اقدام لازم و قانونی معمول شود خواهشمند است دستور فرمایید در مواردیکه از خودروهای سواری رفع توقیف شده و خودروی مورد نظر مشمول فهرست منضم به بخشنامه مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته نمی باشد، با توجه به اینکه مهلت ترخیص سایر خودروها بر اساس بخشنامه سوم تیر ماه این دفتر مستند به مصوبه هیئت دولت، در تاریخ 26 شهریور ماه سال جاری به پایان رسیده مطابق مقررات عمل شود.

بر این اساس، اجرای احکام صادره و ترخیص خودروهای رفع توقیف اعلام شده، منوط به تمدید مجدد مهلت ترخیص خودروهای سواری موجود و ابلاغ آن توسط این دفتر میباشد.

سوالی که در اینجا وجود دارد این است که اگر خودرویی در سه ماه گذشته به لحاظ قضایی رفع توقیف شده است آیا باید در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار میگرفت یا نه؟ برای شفاف شدن تعداد و آخرین شرایط خودروهای در گمرک مانده بدون مشکل قضایی گمرک ایران باید شفاف سازی کند.

بر اساس بخشنامه ای که اخیرا از سوی معاون فنی گمرک ابلاغ شد هیچ کالایی بیش از دو ماه نمیتواند در بنادر و انبارهای عمومی معطل بماند در غیر این صورت کالا باید مشمول مقررات متروکه شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2984

به "تعلل گمرک در معرفی خودروهای رسوبی به سازمان اموال تملیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلل گمرک در معرفی خودروهای رسوبی به سازمان اموال تملیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید