تشدید نظارت برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شقوق مختلف حمل و نقل

به گزارش یزد بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی خواهان تشدید نظارت برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شقوق مختلف حمل و نقل شد.

تشدید نظارت برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شقوق مختلف حمل و نقل

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با توجه به افزایش قابل ملاحظه شیوع ویروس کرونا، در دستوری به زیرمجموعه های این وزارتخانه خواهان تشدید نظارت برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شقوق مختلف حمل و نقل شد.

با تاکید به انجام سفر های ضروری با رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی، گفت: همه سفر های حمل ونقل برون شهری به صورت کنترل شده و بر اساس شیوه نامه های ابلاغی وزارت بهداشت انجام می گردد و سازمان ها و شرکت های تابعه باید نظارت خود را بر اجرای دقیق کامل شیوه نامه ها تشدید و با متخلفان طبق قانون برخورد نمایند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: استعلام کد ملی متقاضیان سفر برای آنالیز شرایط سلامت آن ها پیش از فروش بلیت از سامانه سروا وزارت بهداشت از 20 آبان ماه در حال اجرا است. به طوری که تنها در 20 روزه نوروز از فروش بلیت و از سفر 2240 نفر با وسایل حمل و نقل عمومی برون شهری که نتیجه تست کرونا آن ها مثبت بوده و در دوره قرنطینه قرار داشته اند، جلوگیری شده است.

وی ادامه داد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان در راستای اجرای دستورالعمل های وزارت بهداشت انجام می گردد. بدین صورت که پذیرش مسافر در اتوبوس و قطار با 50 درصد ظرفیت ناوگان و در پرواز های داخلی با 60 درصد ظرفیت هواپیما انجام می گردد.

وزیر راه و شهرسازی به موضوع نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی اشاره نمود و گفت: وزارت راه و شهرسازی نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اطمینان از اجرای کلیه دستورالعمل های وزارت بهداشت برای کنترل های بهداشتی سختگیرانه عمل می نماید. همه سازمان ها و شرکت های متولی حمل و نقل بر اساس مصوبات ستاد ملی، ضوابط و دستورالعمل هایی را تهیه نموده اند که در صورتی که ارائه دهندگان خدمات حمل ونقل برون شهری شیوه نامه های بهداشتی را رعایت ننمایند با آن ها برابر مقررات برخورد گردد. همچنین علاوه بر ضدعفونی مکرر ناوگان و پایانه ها، استفاده از ماسک توسط مسافران و کارکنان، از جمله الزاماتی است که نظارت جدی بر آن ها انجام می گردد.

اسلامی ادامه داد: هر مسافری که با ناوگان حمل و نقل عمومی سفر نموده از فیلتر کنترل های بهداشتی در نظر گرفته شده عبور نموده است. همچنین در صورت مشاهده و گزارش هرگونه تخلف در عدم رعایتشیوه نامه ها و دستورالعمل ها برای انجام سفرها، به صورت سختگیرانه و بر اساس مقررات تدوین شده با متخلفین برخورد می گردد.

یادآوری این نکته لازم است که بر اساس مقررات، در صورت تخلف ناوگان جاده ای برون شهری از اجرای شیوه نامه های بهداشتی از جمله عدم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی، شرکت حمل ونقلی و راننده مسئول هستند و در صورت عدم اجرای شیوه نامه های بهداشتی در ناوگان خود متخلف شناخته می شوند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3767

به "تشدید نظارت برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شقوق مختلف حمل و نقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید نظارت برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شقوق مختلف حمل و نقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید