بی نظمی در صحن مجلس؛ تقوی: آقایان سرجایتان بنشینید

به گزارش یزد بلاگ، در جریان انتخاب اولین هیات رئیسه مجلس شلوغی صحن اعتراض بعضی نمایندگان را به دنبال داشت.

بی نظمی در صحن مجلس؛ تقوی: آقایان سرجایتان بنشینید

به گزارش خبرآنلاین، دومین نشست علنی مجلس یازدهم با یک دستور کار یعنی انتخاب هیات رئیسه آغاز شد.جلسه ای که از همان ابتدای آغازش همهمه و شلوغی اش جلب توجه می کرد. شلوغی مجلس موجب شد تا چند نماینده این موضوع را محور تذکرهایشان قرار دهند. یک نماینده خطاب به هیئت رئیسه گفت که براساس ماده 20 وظایف و اختیارات مجلس اداره جلسه است. فضا خیلی به هم ریخته است و اصلا نمی دانیم چطور و به چه کسی رای بدهیم.

نماینده دیگری هم با تکیه به آیین نامه از هیئت رئیسه خواست که اجازه خروج از مجلس را ندهند و بی نظمی را مدیریت نمایند.

رئیس سنی هم در پاسخ به این تذکرها گفت:آقایان بفرمایید سر جایتان بنشینید که برادران به ما تذکر ندهند. گمان می کنم آن جلو هم آقایان برای خودشان یک مجلس تشکیل داده اند.

از سوی دیگر موضوع انصراف ها از کاندیداتوری برای کرسی های هیات رئیسه یکی دیگر از همان بحث هایی بود که داد و فریادهایی را به دنبال داشت؛ بعضی از نمایندگان روز گذشته ثبت نام نموده بودند و امروز متقاضی انصراف بودند.

بیماری کرونا و کنایه به هیات رئیسه مجلس دهم

یکی از نمایندگان در تذکری آئین نامه ای خطاب به هیات رئیسه سنی مجلس گفت: بسیاری از نمایندگان به دلیل بیماری کرونا امکان انجام فعالیت نمایندگی را ندارند و این وظیفه هیات رئیسه مجلس قبلی بود که باید این کار را انجام می دادند اما انجام نشده است آیا قرار است تا شش ماه دیگر شرایط به همین صورت باشد؟ حداقل یک میکروفون برای جایگاه ها تعبیه می کردند.

تقوی در پاسخ به این تذکر گفت این تذکر به جا است و معاونت اجرایی در کوشش است این مشکل را حل نماید. او در ادامه گفت: لطفا تا انجام این امور نمایندگانی که تقاضای تذکر دارند برای ثبت و بیان آن از جایگاه های کناری استفاده نمایند؛ این هم یکی از خساراتی است که بیماری کرونا وارد نموده است.

در همین لحظه یکی از نمایندگان آغاز به فریاد زدن کرد که یکی از اعضای هیات رئیسه با طنز به او گفت الحمدالله صدای شما به اندازه کافی رسا است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1369

به "بی نظمی در صحن مجلس؛ تقوی: آقایان سرجایتان بنشینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی نظمی در صحن مجلس؛ تقوی: آقایان سرجایتان بنشینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید