برنامه تازه برای جلوگیری از فعالیت روانشناس نماها ، مشخص صلاحیت علمی روان شناس ها با آزمون

به گزارش یزد بلاگ، رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور از برنامه ریزی برای برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای به جای مصاحبه برای صدور پروانه اشتغال به روان شناس ها اطلاع داد.

برنامه تازه برای جلوگیری از فعالیت روانشناس نماها ، مشخص صلاحیت علمی روان شناس ها با آزمون

به گزارش خبرنگاران، محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور اظهار کرد: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در پی حذف مصاحبه برای دریافت پروانه اشتغال است؛ بنابراین نیازمند یک جایگزین است و پیشنهاد برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای را در این حوزه بیان کرد.

وی اضافه نمود: در صورت تصویب شورای مرکزی مربوطه این آزمون سالی 2 مرتبه برگزار می گردد و متقاضیان اعم از دانش آموختگان رشته های مرتبط و غیرمرتبط و آموزش محور می توانند با شرکت در این امتحان و کسب نمره قبولی، در این حوزه فعالیت نمایند. برای نمونه، یک متقاضی با مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و مدرک کارشناسی غیرمرتبط هم می تواند در این امتحان شرکت کند.

رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در رابطه با علل این جایگزینی گفت: برگزاری مصاحبه برای ارائه پروانه اشتغال از منظر حرفه ای اعتبار لازم را ندارد و باوجود دقت و زحمات اساتید این حوزه به علت افزایش شمار متقاضیان این رشته در سال های اخیر مصاحبه قدرت پاسخگویی لازم را نخواهد داشت.

حاتمی ادامه داد: مقرر شده است که هفته آینده یک جلسه به منظور آنالیز این طرح برگزار گردد و موضوع جذب رشته های غیرمرتبط نیز مورد بحث قرار گیرد و شورای مرکزی نظام روانشناسی و مشاوره مصوبه ای در این زمینه داشته باشد.

رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره پیش از این نیز از احتمال حذف مصاحبه برای دریافت پروانه اشتغال خبر داده و گفته بود: آزمون صلاحیت حرفه ای به علت سنجش اطلاعات عملی (و نه دانش نظری) و نیز مراجع محوری، بیش از مصاحبه می تواند توانایی متقاضیان را ارزیابی کند و بر اساس بند 1 ماده قانون تشکیل سازمان نظام روانشناسی و مشاوره یکی از وظایف این نهاد معین حدود صلاحیت حرفه ای اعضاء است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 آبان 1401 بروزرسانی: 11 آبان 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4905

به "برنامه تازه برای جلوگیری از فعالیت روانشناس نماها ، مشخص صلاحیت علمی روان شناس ها با آزمون" امتیاز دهید

1 کاربر به "برنامه تازه برای جلوگیری از فعالیت روانشناس نماها ، مشخص صلاحیت علمی روان شناس ها با آزمون" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه تازه برای جلوگیری از فعالیت روانشناس نماها ، مشخص صلاحیت علمی روان شناس ها با آزمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید