برایان هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می کنیم

به گزارش یزد بلاگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت وگویی با یک روزنامه سعودی ضمن تکرار اتهام زنی ها به تهران اعلام کرد، به تلاش خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ادامه می دهد.

برایان هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت وگویی با روزنامه الشرق الاوسط به تکرار اتهام زنی علیه ایران پرداخت.

وی در پاسخ به این سوالی درباره تحریم تسلیحاتی ایران مدعی گفت: ما پروژه ای داریم که تلاش می کنیم تمامی اعضای دائم یا غیردائم شورای امنیت به آن رأی دهند؛ مهم آن است که این تحریم ها که از 13 سال قبل آغاز شده و در 18 اکتبر آینده به خاتمه می رسد، تمدید شود.

هوک سپس اتهام زنی خود به ایران را آغاز کرد و مدعی شد: عدم تمدید این موضوع به معنای افزایش خطر برای تمام ملت ها و کشورهای منطقه و دوستان ما در خلیج (فارس) و جهان خواهد بود. همچنین عدم تمدید به معنای صادرات بیشتر سلاح از ایران به یمن، سوریه، عراق و لبنان و فرستادن سلاح های ایرانی بیشتر برای حزب الله لبنان، حماس و مانند آن است.

الشرق الاوسط در ادامه از هوک پرسید گام های آینده دولت آمریکا برای حمایت از این رویکرد سیاسی چیست؟ که وی پاسخ داد: سفرهایی به تعدادی از کشورهای اروپایی و عربی خواهم داشت تا تهدیدات ایران برای کشورهای منطقه و ضرورت تمدید تحریم تسلیحاتی این کشور را توضیح دهم؛ به دلایل امنیتی و سیاسی جزئیات بیشتری ارائه نمی دهم اما این موضوع را با سفرای آمریکا در جهان برای توضیح تلاش های آمریکا پیگیری می کنم تا اینکه شورای امنیت تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند، این در کنار دیگر تحریم های وضع شده علیه ایران از جمله تحریم های اقتصادی خواهد بود.

روزنامه مذکور در ادامه از هوک سوال کرد که نظر وی درباره انتقادها از سیاست آمریکا از جمله تحریم علیه ملت ها چیست؟ که وی مدعی شد، این چیزی است که مقامات ایران می گویند و بسیاری از مردم ایران به سیاست های داخلی اعتراض دارند.

در همین ارتباط، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز هفته گذشته گفت که واشنگتن هرگز اجازه برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران را نخواهد داد (جزئیات بیشتر).

م

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1793

به "برایان هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برایان هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید