امضای قرارداد ساخت کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اُپال پارسیان

به گزارش یزد بلاگ، قرارداد ساخت کارخانه دوم تولید کنسانتره سنگ آهن اُپال پارسیان، با حضور مدیرعامل بانک پارسیان و رئیس هیات عامل ایمیدرو امضا و مبادله شد.

امضای قرارداد ساخت کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اُپال پارسیان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، دکترکورش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان درمراسم امضای این قرارداد، با بیان اینکه سیاست بانک پارسیان همواره در جهت تحقق جهش تولید، تقویت اقتصاد مقاومتی، حمایت از فعالیت های مولد و اشتغال پایدار بوده است، گفت: محرومیت زدایی و توجه به مناطقی که از توسعه و پیشرفت کمتری برخوردار هستند از اولویت های بانک پارسیان است و این بانک توسعه مناطق مرزی وکم برخوردار از جمله سنگان را همواره مدنظر داشته و سرمایه گذاری در این طرح نیز به همین دلیل انجام می شود.

مهندس وجیه اله جعفری رییس هیات عامل ایمیدرو در این مراسم که با حضور سهامداران، کارفرمایان و پیمانکار طرح برگزار شد، گفت: احداث دومین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن اپال پارسیان، گام مهمی در جهت کاهش محرومیت، توسعه صنایع معدنی، افزایش اشتغال و درآمدزایی در منطقه سنگان است.

وی با بیان اینکه این طرح زمینه سرعت دریافت فعالیت های معدنی و مشارکت بخش خصوصی را فراهم می کند، ادامه داد: اجرای این پروژه یکی از روش هایی است که به هدایت نقدینگی جامعه به سمت فعالیت های تولیدی و مولد کمک شایانی می کند.

پیش بینی راه اندازی زودتر از موعد

مسعود سمیعی نژاد مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پارسیان نیز گفت: با اجرای این طرح کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اپال پارسیان به ظرفیت تولید 2.4 میلیون تن ساخته خواهد شد. وی میزان سرمایه گذاری طرح را معادل 145 میلیون یورو اظهار داشت و گفت: حدود 80 درصد طراحی کارخانه دوم، مشابه کارخانه نخست اپال پارسیان در سنگان است. به گفته سمیعی نژاد به سبب آماده بودن شرایط و مقدمات، بخشی از امور طرح انجام شده و پیش بینی می شود زودتر از موعد مقرر راه اندازی شود. طبق قرارداد طرح فوق در مدت 29 ماه ساخته خواهد شد.

نخستین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن از مجتمع معدنی سنگان در سال 92 با ظرفیت تولید 2.6 میلیون تنی از سوی ایمیدرو راه اندازی و دو سال بعد به شرکت اپال پارسیان (وابسته به سرمایه گذاری بانک پارسیان) واگذار شد. اکنون کارخانه دوم با ظرفیت تولید 2.4 میلیون تن، با مشارکت 60درصدی سرمایه گذاری پارسیان و 40درصدی ایمیدرو در آستانه عملیات اجرایی واقع شده است.

->

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3093

به "امضای قرارداد ساخت کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اُپال پارسیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای قرارداد ساخت کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اُپال پارسیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید