افزایش بیماران کرونا در پاکستان و تشدید قوانین قضایی علیه احتکار

به گزارش یزد بلاگ، به دنبال افزایش بیماران کرونا و الزام مردم به حضور در منازلشان دستگاه قضایی پاکستان قوانین سختی علیه احتکار وضع کرد.

افزایش بیماران کرونا در پاکستان و تشدید قوانین قضایی علیه احتکار

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از اکسپرس نیوز، همزمان با شیوع گسترده کرونا در پاکستان و ابتلای 10 هزار و 503 نفر در این کشور به کرونا دولت اسلام آباد بر لزوم قرنطینه خانگی تاکید کرد.

پاکستان که پیش از این اجازه داده بود در ماه رمضان نمازها به جماعت برگزار شوند و مردم با رعایت اصول بهداشتی در مساجد حاضر شوند از تصمیم خود بازگشته و بیان نمود: به زودی درباره این موضوع تصمیم گیری نهایی انجام خواهد شد.

کرونا در پاکستان تا به امروز جان 222 نفر را گرفته است و مسئولین بهداشتی پاکستان نیز تاکید کرده اند احتمال شیوع بیشتر کرونا و اوج گیری انتشار آن زیاد است.

از سوی دیگر بسته شدن بازارهای خسارت های فراوانی به اقتصاد اسلام آباد وارد کرده و برخی کارشناسان معتقدند کرونا ممکن است حجم اقتصاد پاکستان را 40 درصد کوچک کند.

علاوه بر این همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و نیاز مردم به خرید وسایل ضروری احتمال احتکار و سودجویی برخی وجود دارد.

دستگاه قضایی پاکستان برای مبارزه با احتکار قوانین خود را سخت تر کرده و بیان نمود: افرادی که به جرم احتکار دستگیر شوند نمی توانند با قید وثیقه آزاد شوند.

همچنین دادگاه عالی پاکستان تاکید کرد: 3 سال حبس در انتظار افرادی است که به جرم احتکار لوازم ضروری مردم دستگیر شوند.

این در حالی است که اصناف مختلف در پاکستان به باز شدن کسب و کارها تاکید دارند و از دولت پاکستان می خواهند برای جلوگیری از خسارت بیشتر به مشاغل آزاد اجازه باز شدن مغازه ها را بدهد.

پاکستان تراکم جمعیت زیادی دارد و دولت از بیم شیوع کرونا در بازارها و معابر قوانین سختی برای کنترل ترددها وضع کرده است.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1094

به "افزایش بیماران کرونا در پاکستان و تشدید قوانین قضایی علیه احتکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بیماران کرونا در پاکستان و تشدید قوانین قضایی علیه احتکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید