استاندار تهران: تردد کامیون های با عمر بالای 20 سال ممنوع است، توقف موتور سیکلت های فاقد معاینه فنی

به گزارش یزد بلاگ، استاندار تهران با تشریح محدودیت های ناشی از آلودگی هوا، از توقف موتور سیکلت های فاقد معاینه فنی و ممنوعیت تردد کامیون های با عمر بالای 20 سال خبر داد.

استاندار تهران: تردد کامیون های با عمر بالای 20 سال ممنوع است، توقف موتور سیکلت های فاقد معاینه فنی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا با اشاره به اینکه غلظت آلاینده های هوا ساعت 21 شب گذشته با شاخص 170 در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت، گفت: طبق پیش بینی هواشناسی تا هفته آینده پایداری هوا را داریم از این رو دومین جلسه اضطرار آلودگی هوا تشکیل شد.

وی ادامه داد: طبق مصوبه 6 دی ماه ستاد ملی کرونا مبنی بر تفویض اختیار به استانداران جهت کنترل آلودگی هوا به ویژه برای استان های تهران و البرز، دستگاه هایی مسئول در این جلسه طبق تقسیم کار صورت گرفته مکلف شدند تا اقدامات را پیگیری کنند.

استاندار تهران تاکید کرد: مقرر شد کلیه فعالیت های ساختمانی که ذرات معلق را در هوا متصاد می کنند متوقف شوند و موارد استثنایی با معاونت عمرانی استانداری هماهنگی شود؛ همچنین در جلسه گذشته تردد کامیون ها در شب ممنوع شده بود که اکنون طبق مصوبه ستاد ملی، تردد کامیون هایی که عمر بالای 20 سال دارند ممنوع است؛ همچنین مقرر شد تا شهرداری و راه و شهرسازی در پایانه هایی اتوبوس ها پارک هستند و هنگام شروع فعالیت برابر استاندارد 10 تا 15 دقیقه باید درجا کار کنند این میزان را به نصف کاهش دهند.

محسنی بندپی سپس با اشاره به سهم 10 تا 12 درصدی موتورسیکلت ها در آلودگی هوا گفت: 3 میلیون موتور سیکلت در تهران داریم که زیر 50 مورد معاینه فنی دارند و تکلیف شده تا راهور نسبت به توقف موتور سیکلت های فاقد معاینه فنی اقدام کند، ضمن اینکه همه دستگاه های دولتی، بنگاه های اقتصادی، صنوف و شرکت هایی که از موتور و پپک موتوری استفاده می کنند ملزم شدند که از موتور سیکلت های فاقد معاینه فنی استفاده نکنند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3122

به "استاندار تهران: تردد کامیون های با عمر بالای 20 سال ممنوع است، توقف موتور سیکلت های فاقد معاینه فنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار تهران: تردد کامیون های با عمر بالای 20 سال ممنوع است، توقف موتور سیکلت های فاقد معاینه فنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید