ارائه تسهیلات 4000 میلیارد تومانی دولت به صادرکنندگان

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، سال گذشته، بسته حمایت از صادرات غیرنفتی کشور، در بهمن ماه برای اجرا، ابلاغ شد و با توجه به رسیدن به روزهای پایانی سال و البته شیوع ویروس کرونا، شرایط برای اجرای آن فراهم نشد.

ارائه تسهیلات 4000 میلیارد تومانی دولت به صادرکنندگان

با توجه به انتقاداتی که از دیر تصویب شدن بسته حمایت از صادرات سال گذشته مطرح شد، سازمان توسعه تجارت در امسال تصمیم گرفته، سرعت تصویب بسته حمایتی سال 99 را افزایش دهد و به این ترتیب احتمالا در هفته های پیش رو بسته امسال نهایی خواهد شد.

با توجه به اینکه اجرای بسیاری از بندهای حمایتی سال 1398، عملا مسکوت مانده، این سازمان کوشش نموده مقدمات لازم برای اجرای بعضی از سیاست های اعلامی در این بسته را نیز فراهم کند که یکی از آنها ارائه تسهیلات ریالی به صادرنمایندگان به وسیله منابع صندوق توسعه ملی است.

طبق اعلام حمید زادبوم، رییس سازمان توسعه تجارت، بر اساس ماده سه بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1398 مقرر شده است کارگروهی متشکل از وزارت امور مالی و دارایی، سازمان توسعه تجارت ایران، صندوق توسعه ملی، بانک توسعه صادرات ایران، صندوق ضمانت صادرات ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازوکار استفاده از منابع ریالی و ارزی مندرج در مواد یک و دو بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 98 را طراحی نمایند و این برنامه ریزی به شروع به کار سامانه سپیدار منجر شده است.

وی درباره سازوکار اجرایی این سامانه شرح داده: کلیه صادرنمایندگان متقاضی دریافت اعتبارات از محل منابع صندوق توسعه ملی که با نرخ های ترجیحی پرداخت می گردد، می توانند از روز دوشنبه مورخ 12 خردادماه سالجاری با مراجعه به وب سایت سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس www. Tpo.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند. این سامانه به صورت اتوماتیک نسبت به پردازش اطلاعات اقدام و درخواست های وارده را به بانک های عامل جهت پرداخت تسهیلات ارسال می نماید.

تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی در سال گذشته 4000 میلیارد تومان است که دو هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی و 2000 میلیارد تومان از منابع بانکی است.

منبع: ایسنا

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1360

به "ارائه تسهیلات 4000 میلیارد تومانی دولت به صادرکنندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه تسهیلات 4000 میلیارد تومانی دولت به صادرکنندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید