اخبار تأیید نشده درباره مرگ شاه عربستان

به گزارش یزد بلاگ، ایرنا نوشت: در حالی که طی دو روز گذشته دستگیری سه شاهزاده عالی رتبه سعودی ، موضوع سرکوب مخالفان محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را بار دیگر به صدر اخبار منطقه آورد، بعضی فعالان شبکه های اجتماعی از وخامت حال سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی خبر می دهند و شماری هم از مرگ وی سخن گفته اند .

اخبار تأیید نشده درباره مرگ شاه عربستان

علاوه بر صفحات چهره های سیاسی در فضای مجازی، رسانه های رسمی نیز از مرگ سلمان بن عبدالعزیز خبر می دهند و می گویند دستگیری شاهزاده ها و مقامات با نفوذ به بهانه خیانت، پیرو این واقع اتفاق افتاده است.

بیشتر بخوانید:چرایی بازداشت مدعیان سلطنت /ولیعهد جوان بازی تاج و تخت را شروع نموده است؟

به نوشته پایگاه الوطن، قائم مقام شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد سابق عربستان در رشته توییت هایی درباره علت بازداشت ولیعد سابق توسط بن سلمان نوشت و اضافه کرد که پزشکان دیوان پادشاهی عربستان پیش از این گزارش داده بودند که شرایط ملک سلمان هر روز رو به وخامت می رود و به روز شمار افتاده است.

وی در این توییت ها نوشت که انتظار می رفت که محمد بن سلمان باردیگر همانند سال 2017 اقدام به بازداشت شاهزاده های سعودی بکند و سناریوی هتل ریترز کارلتون بار دیگر تکرار گردد.

غاده عناب، روزنامه نگار اردنی در توئیتی ادعا کرد که اعلام رسمی خبر مرگ سلمان بن عبدالعزیز، به تعویق افتاد تا صندلی محمد بن سلمان به عنوان شاه جدید تثبیت گردد.

به گفته وی، بازداشت شماری از شاهزادگان بلندپایه سعودی هم در همین چارچوب صورت گرفته است.

یک منبع بلند پایه پیش از این به روزنامه القدس العربی گفت که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با عبور از خط قرمزهای خانواده سلطنتی این کشور، احمد بن عبدالعزیز عموی خود و محمد بن نایف ولیعهد پیشین عربستان که او نیز از نوادگان بنیانگذار حکومت عربستان و از افراد میانه رو در سیاست این کشور است را دستگیر کرد و این دستگیری ها ممکن است با وخامت اوضاع سلامتی سلمان بن سلطان مرتبط باشد.

وی با اشاره به اینکه این بازداشت ها در پی نگرانی از سلامتی ملک سلمان که از آلزایمر پیشرفته رنج می برد، صورت گرفته، توضیح داد: بن سلمان نتوانسته بسیاری از مسائل سیاسی و امنیتی در عربستان را کنترل کند، بنابر این به هر کس که به او شک کند، اینگونه برخورد می نماید.

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی 2 سال و نیم پیش تعدادی از شاهزادگان این کشور را به بهانه مبارزه با فساد دستگیر کرد که مهمترین آنها پسر بن طلال بود.

این دستگیری ها به بازداشت هتل ریترز معروف شد.

310311

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 619

به "اخبار تأیید نشده درباره مرگ شاه عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار تأیید نشده درباره مرگ شاه عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید