در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت هستیم، اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در حوزه گردشگری

به گزارش یزد بلاگ، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت هستیم، گفت: پروتکل هایی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا تبیین کرده اند، لازم الاجرا است.

در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت هستیم، اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در حوزه گردشگری

میراث آریا: دکتر علی اصغر مونسان صبح امروز سه شنبه 4 شهریور 99 در گفت وگو با رادیو جوان درباره سفر در دوران کرونا مطرح کرد: در سفرهایی که خارج از حوزه گردشگری انجام می شود، یعنی به صورت تور نیست احتمال گسترش بیماری کرونا و انتقال این ویروس وجود دارد، همین مسئله باعث شده تا وزارت بهداشت از مردم درخواست کند، سفر نروند. به طور حتم سلامت مردم در درجه اهمیت اول است و ما حتماً با هماهنگی کامل آنچه را که وزارت بهداشت تصمیم می گیرد اجرا می کنیم.

او به موضوع کرونا و تأثیر آن بر صنعت گردشگری نیز اشاره کرد و اضافه کرد: کرونا در سطح جهان به بسیاری از کشورها آسیب هایی وارد کرده، در کشور ما نیز به دلیل شیوع این ویروس، صنعت گردشگری آسیب دیده و برآورد ما این است که این آسیب تا مردادماه 12 هزار میلیارد تومان بوده است.

نباید زحمات کادر درمان نادیده گرفته شود

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با انتقاد از انعکاس نادرست صحبت های اخیرش در خصوص نقش سفر در گسترش بیماری کرونا، اظهار کرد: من نگفتم سفر اثری در شیوع کرونا ندارد، این بخش از صحبت های من بد منعکس شده است، کادر درمانی در کشور زحمت بسیار زیادی می کشد، خدای نکرده نباید زحمات آن ها را نادیده گرفت. ما در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم. صحبت از این است که ما پروتکل های دقیق را در حوزه گردشگری رعایت می کنیم، این پروتکل ها به تائید وزارت بهداشت نیز رسیده است.

او گفت: به عنوان مثال در حال حاضر هتل های ما ضدعفونی می شوند، اتاق ها تا 24 ساعت به مسافر بعدی واگذار نمی شود و تمام هتل های ما باید تا 50 درصد ظرفیت پذیرش کنند.

دکتر مونسان در ادامه و در پاسخ به سؤال مجری این برنامه رادیویی در خصوص تسهیلات گردشگری در دوران کرونا اعلام نمود: در حالی که ما 12 هزار میلیارد تومان آسیب دیدیم اما تا کنون ذی نفعان و فعالان صنعت گردشگری پیروز به دریافت 175 میلیارد تومان تسهیلات شده اند. گاهی اوقات شرایط برای دریافت تسهیلات برای آن ها نیز سخت می شود که به عنوان مثال می توان به شرایط تضامین اشاره کرد. در همین ارتباط رئیسجمهوری دستوراتی را داده اند و شرایط ارائه تسهیلات کمی بهبود یافته اما انتظار داریم دستگاه هایی که در این خصوص نقش دارند، همکاری روان تری داشته باشند.

او در پاسخ به پرسش دیگر مجری برنامه در خصوص تمهیدات سفر بعد از مهار کرونا، اضافه کرد: بازار داخلی ما در حوزه گردشگری به حدی وسیع است که بلافاصله می توان آسیب های وارد شده را جبران کرد. به عنوان مثال در خردادماه شاهد 20 میلیون نفرشب اقامت بودیم و باعث شد تا صنعت گردشگری یک نفسی بکشد. بنابراین حجم بازار داخلی ما بسیار خوب است، برای گردشگری خارجی نیز برنامه های خوبی برای تحریک تقاضا داریم و اکنون منتظر هستیم تا تلاش های وزارت بهداشت به نتیجه برسد و شاهد مهار این ویروس و انتها این بیماری در کشور باشیم.

افزایش چشمگیر تعداد مراکز اقامتی و گردشگری

دکتر مونسان همچنین از بهره برداری از 400 هتل و هتل آپارتمان در دولت تدبیر و امید خبر داد و شرح داد: تا قبل از دولت تدبیر و امید، 998 هتل و هتل آپارتمان در کشور داشتیم اما بیش از 400 هتل و هتل آپارتمان در این دولت به مجموعه اقامتی کشور اضافه شده و در حال حاضر 500 هتل در حال ساخت است.

او در انتها گفت: درباره بوم گردی ها نیز که یک اتفاق جدید در حوزه گردشگری است، بیش از دو هزار واحد بوم گردی در دولت تدبیر و امید اضافه شده و توانسته با سرمایهگذاری اندک برای بسیاری از افراد شغل ایجاد کند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2033

به "در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت هستیم، اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در حوزه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت هستیم، اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در حوزه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید