اجازه دادیم یک شخص و یا یک جریان، در همه عرصه ها بی قانونی کند

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، جواد جاوید نیا در برنامه گفتگوی اجتماعی رادیو گفت وگو با اشاره به دغدغه های رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد شبکه ملی اطلاعات از سال ها پیش گفت: طبق نظر کارشناسان حوزه اینترنت و IT، به شدت از برنامه های زمان بندی شده در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات عقب هستیم. رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از آبان ماه دستور ایجاد یک برنامه ریزی جدی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به شورای عالی فضای مجازی دادند و قرار بود ظرف یک ماه معین تکلیف گردد.

اجازه دادیم یک شخص و یا یک جریان، در همه عرصه ها بی قانونی کند

وی با اشاره به گزارش دولت از پیشرفت 80 درصدی شبکه ملی اطلاعات، آن را کذب دانست و بیان نمود: به حدی غیر واقعی بودن این آمار تعیین بود که دیگر هیچ وقت روی این آمار مانور داده نشد و این شرایط سبب گلایه رهبر معظم انقلاب اسلامی شد.

معاون پیگیری امور ویژه و فضای مجازی دادگستری استان تهران از سانسور صحبت های اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد فضای مجازی گفت و بیان نمود: آنگونه که باید در رسانه ها به موضوع فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پرداخته نشد در حالی که درباره موضوعی دیگر همچون لزوم ممنوع شدن واردات گوشی آیفون بارها صحبت شد و باید از رادیو گفت وگو بابت پیگیری این موضوع تشکر کرد.

وی از به زمین ماندن دستور و سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شبکه ملی اطلاعات گلایه کرد و گفت: شورای عالی فضای مجازی فقط از رئیس جمهور و وزیر ارتباطات تشکیل نشده است و اگر کاهلی در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات وجود دارد و صراحتاً مصوبات شورای عالی فضای مجازی اجرا نمی گردد، ناشی از بی عرضگی دیگر دستگاه های عضو این شورا است زیرا در مقابل بی قانونی و اهمال سکوت کردند.

جاویدنیا توضیح داد: متأسفانه اجازه دادیم یک شخص و یا یک جریان تعیین که کشور را به سمت نامعلومی می برد، نه تنها در عرصه شبکه ملی اطلاعات، بلکه در تمام عرصه ها، بی قانونی انجام دهد.

وی با ابراز گلایه از راه اندازی فناوری 5G در عین حال تأکید کرد: مخالفت ما به معنای مخالفت با فناوری نیست زیرا فضای مجازی فرصت های بسیار زیادی دارد. از فضای مجازی و راه اندازی فناوری اطلاعات، می توان در حوزه شفاف سازی قراردادهای دولتی استفاده کرد تا استفاده آن به مردم برسد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2244

به "اجازه دادیم یک شخص و یا یک جریان، در همه عرصه ها بی قانونی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجازه دادیم یک شخص و یا یک جریان، در همه عرصه ها بی قانونی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید