آیا اصلاح ساختار بودجه در بودجه 1400 لحاظ می شود؟

به گزارش یزد بلاگ، یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به تاکید مجلس بر اصلاح ساختار بودجه و نامه رییس مجلس به رییس جمهور در این باره گفت: تلاش می شود موضوع اصلاح ساختار بودجه در برخی احکام مورد تفاهم دولت و مجلس در لایحه بودجه گنجانده شود.

آیا اصلاح ساختار بودجه در بودجه 1400 لحاظ می شود؟

جعفر قادری در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر و با توجه به اینکه لایحه بودجه 1400 باید تا 15 آذر تقدیم مجلس شود زمان کافی برای طرح موضوعات مورد تفاهم دولت و مجلس در مورد اصلاح ساختار بودجه وجود ندارد و این موضوع در این بازه زمانی قابل ارائه به صورت طرح یا لایحه نیست. مگر اینکه در قالب طرح یک یا دو فوریتی در مجلس یررسی شود. اگرچه می توان از موارد مورد توافق برای گنجاندن در بودجه 1400 استفاده کرد تا دولت متعهد باشد به این موارد توجه کند.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی در کمیسیون برنامه و بودجه در مورد اصلاح ساختار بودجه اضافه کرد: مرکز پژوهشهای مجلس نیز کاری را با همکاری سازمان مدیریت به همین دلیل انجام داده که قرار است ملاک عمل قرار گیرد و جلسات دیگری هم برگزار شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به نامه رییس کمیسیون برنامه و بودجه به رییس مجلس و نامه رییس مجلس به رییس جمهور در مورد اصلاح ساختار بودجه یادآور شد: آقای حاجی بابایی در نامه خود مطرح نمود که با توجه به تاکیدات رهبری مطلوب این است که دولت لایحه ای برای اصلاح ساختار به مجلس ارائه کند. همچنین آقای قالیباف نیز در نامه خود مطرح نمود که با توجه به محدودیت زمانی و مواردی که می شود به عنوان اصلاح ساختار مورد توجه قرار گیرد یا مورد تفاهم دولت و مجلس است بهتر است این موارد در بودجه 1400 گنجانده شود.

قادری موضوع مالیات ها، مولدسازی دارایی های دولت، درآمدها و هزینه ها، درآمد حاصل از صادرات نفت، هدفمندی یارانه ها و کارآمدکردن ساختار دولت را از جمله محورهای اصلاح ساختار بودجه عنوان و گفت: قرار است مواد متناسب با این سرفصل ها به عنوان اجزای تشکیل دهنده طرح یا لایحه اصلاح ساختار مورد توجه قرار گیرد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2211

به "آیا اصلاح ساختار بودجه در بودجه 1400 لحاظ می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا اصلاح ساختار بودجه در بودجه 1400 لحاظ می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید