آخرین شرایط بیماری شایع شده در دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش یزد بلاگ، رئیس روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: کارشناسان شبکه بهداشت و مرکز مبارزه با بیماری های واگیردار از روز گذشته درحال انجام آزمایش و نمونه برداری جهت یافتن منشٱ بیماری هستند.

آخرین شرایط بیماری شایع شده در دانشگاه صنعتی اصفهان

از صبح چهارشنبه دوم آذر ماه تعدادی از دانشجویان این دانشگاه با علائم تب، تهوع و اسهال به بهداری دانشگاه مراجعه کردند.

سعید مستاجران در رابطه با شرایط دانشجویان مبتلا به این بیماری گفت: در 24 ساعت گذشته حدود 250 نفر از دانشجویان با علائم مسائل گوارشی به مرکز بهداشت دانشگاه مراجعه کرده اند و مجموع مبتلایان از ابتدای شیوع تا به امروز حدود 350 نفر بوده است.

او ادامه داد: اولویت مسئولان دانشگاه در این مسئله درمان مبتلایان و عدم ایجاد خطر جدی برای دانشجویان است که در این راستا باتوجه به نیاز داروخانه بهداری دانشگاه، موضوع تامین دارو موردتوجه قرار گرفته و غیر از روز چهارشنبه که تامین دارو کمی با مشکل روبرو بود، در روز های دیگر مسئله ای در این حوزه وجود نداشته است.

رئیس روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان با تاکید بر لزوم شناسایی منشٱ این بیماری مطرح نمود: کارشناسان و بازرسان شبکه بهداشت و مرکز مبارزه با بیماری های عفونی از روز گذشته در دانشگاه مستقر هستند و از مکان ها و موارد مختلف بازدید و نمونه برداری انجام داده اند، همچنین با انتشار پرسشنامه، با دانشجویان هم در ارتباط بوده اند تا بتوانند منشٱ را پیدا کرده و تدابیر لازم جهت رفع این مشکل صورت گیرد.

او افزود: براساس نتایج آزمایشات اجرا شده، مشخص شد که آب دانشگاه مسئله ای نداشته است و موارد دیگر مثل سلف، ظروف غذا و مواد اولیه مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

مستاجران با اشاره به برگزاری جلسه مسئولان دانشگاه با مدیر شبکه بهداشت استان و هیئت همراه جهت پیگیری این موضوع بیان نمود: بحث اصلاح برنامه غذایی دانشجویان در روز های آینده و حذف دورچین هایی که بصورت فله ای خریداری می شوند مدنظر است چراکه اکنون سیستم گوارشی افراد مبتلا دچار التهاب شده و جهت رفع این موضوع، تدابیر لازم ازجمله توزیع ماست و سایر دورچین ها بصورت انفرادی انجام می شود.

او گفت: بسیاری از مراجعان بصورت سرپایی درمان شده اند و نهایتا 3 نفر به علت شرایط خاص به بیمارستان 9 دی اعزام شدند که مشخص شد یک نفر از آن ها به علت آپاندیس دچار مشکل شده است و مورد عمل جراحی قرار گرفت، 2 نفر دیگر نیز انشاالله تا ساعات آینده مرخص خواهند شد.

منبع:تسنیم

خبرنگاران اصفهان اصفهان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 آذر 1401 بروزرسانی: 12 آذر 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4915

به "آخرین شرایط بیماری شایع شده در دانشگاه صنعتی اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بیماری شایع شده در دانشگاه صنعتی اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید