228 هزار راس دام در سیستان و بلوچستان پلاک کوبی شده اند

به گزارش یزد بلاگ، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: پلاک کوبی 228 هزار راس دام سبک و سنگین از سال 93 تا به امروز در این استان اجرا شده است.

228 هزار راس دام در سیستان و بلوچستان پلاک کوبی شده اند

غلام رضا سرگزی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار از ، از تداوم پلاک کوبی دام در سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهارداشت: از آنجائی که دام های بومی سرمایه ملی کشور هستند و نقش کلیدی در بقای انسان، حفاظت محیط زیست وبهره مندی از تطابق پذیری با هدف تولید گوشت قرمز وشیر خام دارند طرح هویت دار کردن دام بومی جهت شناسایی، ثبت وکنترل دام های بومی همزمان با سطح کشور در استان نیز انجام می شود.

او گفت: با هدف هویت دار کردن دام و اجرای برنامه های اصلاح نژادی، این استان از سال 93 در اجرای این طرح پیشتاز بوده و تا به امروز بیش از 152هزار گاو و گوساله،46هزار نفر شتر و 30هزار رأس گوسفند و بز هویت دار شدند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تأکید کرد: بر اساس دستور العمل اجرایی این طرح، هر گونه خرید، فروش وجابجایی دام زنده فاقد پلاک ممنوع است.

او ادامه داد: بر این اساس تمامی شرکت های حمل و نقل و مباشران حمل دام زنده موظفند پیش از حمل دام زنده اطلاعات ثبت شده در سند حمل مربوطه را با محموله مطابقت دهند و در صورت عدم انطباق از نظر تعداد، نوع دام و مبدأ و مقصد و سایر اطلاعات از صدور بارنامه حمل آن خودداری کنند.

ع

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2320

به "228 هزار راس دام در سیستان و بلوچستان پلاک کوبی شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "228 هزار راس دام در سیستان و بلوچستان پلاک کوبی شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید