گازوئیل هم گران می شود؟

به گزارش یزد بلاگ، وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد که امسال هیچ افزایش قیمتی در نرخ گازوئیل و هر کالای دیگری نخواهیم داشت.

گازوئیل هم گران می شود؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، رضا رحمانی درباره برنامه دولت درباره قیمت گازوئیل اظهار کرد: همان طور که رییس جمهوری گفتند دولت، دستگاه های دولتی و شبه دولتی هیچ افزایش قیمتی درباره گازوئیل و هر کالای دیگری نخواهند داشت.

وی در مورد این که آیا احتمال افزایش نرخ گازوئیل در سال آینده وجود دارد؟ گفت که باید در این باره در زمان خودش بحث کرد. البته ماهیت شرایط گازوئیل با بنزین متفاوت است. خود من حساسیتم نسبت به گازوئیل بیشتر است چون در حمل و نقل و کشاورزی و تولید تاثیرگذار است. مصرف گازوئیل بیشتر از بنزین بوده و به همین دلیل متناسب با آن درباره نرخ گازوئیل با حساسیت بیشتری تصمیم گیری خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد ورود مجلس شورای اسلامی به موضوع بنزین در بودجه سال 1399، گفت: کنندگان سیاست گذاری هایی خواهند کرد و از تجربیات آنها در تصمیم گیری استفاده خواهد شد.

رحمانی همچنین درباره فرایند نظارت بر قیمت کالاها برای جلوگیری از افزایش قیمت ها با اصلاح قیمت بنزین، اظهار کرد: در وهله اول باید بررسی کرد که چه کسانی باعث ایجاد تاثیرات روانی درباره گرانی ها می شوند. ما از مردم می خواهیم همراهی کرده و تخلفات را به سامانه ها اطلاع دهند. در همین رابطه هم ما به وظیفه مان عمل کرده و برخوردهای لازم را انجام می دهیم. نمونه اقدامات این است که در هفته جاری تعداد پفراینده ها دو برابر شد که این به معنای تشدید برخوردها است.

وی اضافه نمود: متخلفان و کسانی که کالاها را گران می کنند بدانند که در این شرایط خاص به هموطنانشان ظلم می کنند. خودمان به خودمان ظلم نکنیم. بر فرض که بازرس متوجه کار یکسری افراد نشود که به خاطر منافع زودگذر خود فرصت پیدا کرده و کالایی را گران می کنند، ولی آن فرد باید به خدا جواب بدهد. نظر من این است که باید بر سر در مغازه چنین متخلفی پلاکارد بزنند تا همه بدانند آن آدم خائن است و در شرایط سخت همراهی نکرده است. این مثلا زمان جنگ است که کسی با دشمن همراهی می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد که ما وظیفه مان را انجام می دهیم و نظارت های لازم را خواهیم داشت.

  • سناریوهای بنزین پنج یا هفت هزار تومانی هم بود | 99 افزایش قیمت بنزین نداریم

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 162

به "گازوئیل هم گران می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازوئیل هم گران می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید