کشف ویروس زنده کرونا در مواد غذایی منجمد

به گزارش یزد بلاگ، مقام های بهداشتی چین می گویند ویروس زنده کرونا را در بسته بندی مواد غذایی منجمد پیدا کرده اند، یافته ای که برخلاف تصورات پیشین می تواند از احتمال زنده باقی ماندن ویروس کرونا حتی در زنجیره های سرما حکایت داشته باشد.

کشف ویروس زنده کرونا در مواد غذایی منجمد

به گزارش یورونیوز، روز شنبه 17 اکتبر مرکز کنترل و پیشگری از بیماری ها در چین اعلام کرد ردپای زنده ویروس کرونا در بسته بندی خارجی یک ماهی منجمد در شهر ساحلی چینگدائو پیدا شده است. مقام های چینی در حال بررسی منبع ورود این ویروس روی بسته ماهی های منجمد هستند.

آثار ژنتیکی قبلا روی مواد غذایی منجمد دیده شده بود اما هرگز این ویروس ها به صورت زنده پیدا نشده بودند.

در بیانیه ای که مرکز کنترل و پیشگری از بیماری های چین در این خصوص منتشر کرده آمده است: این نخستین مورد در جهان است که یک ویروس زنده در مواد غذایی یخ زده پیدا شده است و این تایید می کند که تماس با ویروس زنده در بسته بندی می تواند به آلودگی منجر شود.

چین از معدود کشورهایی است که گزارشی درباره مشاهده ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد منتشر می کند. در ماه ژوئن و در موج دوم ویروس کرونا، چینی ها اعلام کرده بودند خوشه جدید ویروس کرونا می تواند از ماهی های سالمون وارداتی به چین منتقل شود.

مرکز کنترل و پیشگری از بیماری های ایالات متحده پیشتر گفته بود هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط میان لمس کردن و یا مصرف غذا و ویروس کرونا یافت نشده است.

در ماه اوت چین پس از یافتن آثار ویروس در بال مرغ منجمد وارداتی از برزیل، الزامات بازرسی برای واردات محصولات منجمد را افزایش داد. محققان چینی همچنین ویروس را در میگوی وارداتی و سایر غذاهای دریایی منجمد کشف کرده اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین اعلام نکرده شیوع ویروس کرونا در چینگدائو به دلیل کیفیت بسته بندی مواد غذایی منجمد بوده است یا خیر.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2478

به "کشف ویروس زنده کرونا در مواد غذایی منجمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ویروس زنده کرونا در مواد غذایی منجمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید