پیش بینی تامین 14 درصد منابع سازمان تامین اجتماعی به وسیله شستا

به گزارش یزد بلاگ، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی 6 تا 7 درصد منابع تأمین اجتماعی را تأمین می نماید، گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته سال آینده این سهم با افزایش 2 برابری به 14 درصد خواهد رسید.

پیش بینی تامین 14 درصد منابع سازمان تامین اجتماعی به وسیله شستا

میرهاشم موسوی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای عرضه شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در بورس دارید، گفت: در حال حاضر خود شستا با 10 درصد سهام شناور در بازار بورس عرضه شده است و با برنامه ریزی های صورت گرفته و پس از طی فرآیندهای قانونی سازمان بورس و اوراق بهادار، دیگر شرکت های غیر بورسی زیرمجموعه شستا هم در بازار سرمایه عرضه خواهند شد.

وی گفت: بعلاوه کالاهای مهم تولیدی در شرکت های زیرمجموعه شستا مانند سیمان، فولاد و محصولات پتروشیمی در بورس کالا عرضه می گردد.

موسوی اضافه نمود: در زیر مجموعه شستا 166 شرکت وجود دارد که شستا سهام مدیریتی در این شرکت ها دارد که از این تعداد به لحاظ ارزش شرکت ها 90 درصد شرکت ها بورسی هستند و با برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته، تا انتها سال 1401، 10درصد به جامانده را نیز در بازار بورس و اوراق بهادار عرضه کنیم.

موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این پرسش که شستا چه اندازه از منابع سازمان تأمین اجتماعی را تأمین می نماید، مطرح کرد: با توجه به DPS یا سودی پرداختی که شستا از شرکت های خود به دست می آورد و باید به تأمین اجتماعی بدهد، برای سال گذشته 17 هزار میلیارد تومان منابع برای تأمین اجتماعی فراهم نموده است که این رقم بین 6 تا 7 درصد کل منابع درآمدی تأمین اجتماعی را شامل می گردد و برنامه داریم برای سال آینده با افزایش سرمایه گذاری و تأکید بیشتر بر توسعه زیرساخت ها، منابع شستا برای تأمین اجتماعی حداقل دو برابر این اندازه یعنی 14 درصد درآمدهای سازمان تأمین اجتماعی گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4656

به "پیش بینی تامین 14 درصد منابع سازمان تامین اجتماعی به وسیله شستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تامین 14 درصد منابع سازمان تامین اجتماعی به وسیله شستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید