پرواز های مخفیانه از ایالت ایلینوی به چین برای واردات ماسک و دستکش

به گزارش یزد بلاگ، فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا از ترس تصاحب ماسک ها و دستکش ها توسط دولت فدرال آمریکا، سلسله پرواز های محرمانه را به مقصد چین انجام داده و این تجهیزات را بدون اطلاع دولت مرکزی وارد نموده است.

پرواز های مخفیانه از ایالت ایلینوی به چین برای واردات ماسک و دستکش

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل یزد بلاگ، جی. بی پریتزکر فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا برای خریدن میلیون ها عدم ماسک و دستکش، به انجام یک سلسله پرواز های محرمانه به مقصد چین دست زده و از پکن این اقلام را خریداری نموده است.

به نوشته بیزینس اینسایدر، روزنامه سان تایمز شیکاگو در این باره گزارش داد، فرماندار ایلینوی به دلیل نگرانی از تصاحب ماسک ها و دستکش ها توسط دولت دونالد ترامپ، انجام یک سلسله پرواز های محرمانه با هواپیما های چارتر به مقصد چین را انجام داد.

این روزنامه محلی در شیکاگو همچنین از رویت دو صورت حساب فرمانداری ایلینوی به ارزش 888275 دلار برای خرید هواپیمای چارتر به مقصد شانگ های چین تحت عنوان پاسخگویی به بحران کووید-19 اطلاع داد.

گفته می گردد که این ایالت 174 میلیون دلار صرف خرید دستگاه های تنفس مصنوعی، تجهیزات حفاظت شخصی و دیگر اقلام مرتبط با اقدامات لازم برای مقابله با کرونا خریداری نموده است.

یک منبع آگاه از خرید های ایالت ایلینوی به سان تایمز اطلاع داد، دلیل محرمانه انجام شدن این خرید ها این بود که ما گزارش هایی درباره کوشش ترامپ برای تصاحب تجهیزات حفاظت شخصی بعد از ورودشان به ایالات متحده دریافت نموده بودیم.

دفتر جی. بی پریتزکر فرماندار ایلینوی آمریکا ضمن امتناع از پاسخ به رسانه ها درباره جزئیات پرواز های صورت گرفته برای خرید تجهیزات اذعان نموده که این ایالت برای به دست آوردن آن ها چالش هایی داشته است.

سخنگوی فرماندار ایلینوی گفت: زنجیره تامین (تجهیزات حفاظت شخصی) شبیه به غرب وحشی شده است و وقتی تجهیزات را خریدید اطمینان یافتن از اینکه آن ها به ایالت برسند هم یک اقدام شاهکار و خارق العاده است.

جوردن ابودایه همچنین به سان تایمز گفت: با انجام این پرواز ها میلیون ها ماسک و دستکش در اختیار پرسنلی که به آن ها احتیاج دارند، قرار می گیرند و برنامه ریزی شده که این پرواز ها طی هفته های جاری در ایلینوی به زمین بنشینند و فرمانداری دارد کوشش می نماید که از تامین این تجهیزات بسیار مورد احتیاج اطمینان حاصل گردد.

بیزینس اینسایدر در بخش دیگری از گزارش خود از کوشش دولت دونالد ترامپ برای تصاحب تجهیزات پزشکی ایالت های آمریکا اطلاع داد.

در گزارش آمده است: تعدادی از گزارش ها اسناد مربوط به کوشش های دولت فدرال برای تصاحب دستگاه های تنفس مصنوعی، ماسک ها و دیگر تجهیزات حفاظت شخصی از ایالت ها را منتشر کردند که در بین آن ها مواردی از صدور فرمان تصاحب و انتقال آن ها بدون هر گونه توضیحی دیده می گردد.

جی. بی پریتزکر فرماندار ایلینوی آمریکا در مصاحبه اخیر خود با شبکه سی ان ان ضمن انتقاد از عملکرد دولت فدرال این کشور گفته بود که او به اجرای وعده های دولت ترامپ درباره ارسال تجهیزات به این ایالت امیدی ندارد.

خبر ها درباره خرید های محرمانه ایالت ایلینوی از چین از ترس تصاحب تجهیزات مورد احتیاج این ایالت برای مقابله با کرونا توسط دولت آمریکا در حالی منتشر شده که پیش از این متحدان اروپایی آمریکا هم از روش های مافیایی واشنگتن در ربایش تجیهزات پزشکی به شدت انتقاد نموده بودند.

یک سناتور آلمانی پیش از این دولت آمریکا را به دلیل تصاحب گانگستری صد ها هزار ماسک سفارش پلیس برلین به استفاده از روش های غرب وحشی متهم نموده بود

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 27 خرداد 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1087

به "پرواز های مخفیانه از ایالت ایلینوی به چین برای واردات ماسک و دستکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز های مخفیانه از ایالت ایلینوی به چین برای واردات ماسک و دستکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید