وعده های فوتبالی مجلس به هواداران پرسپولیس و استقلال

به گزارش یزد بلاگ، این روزها فوتبال دوستان از شرایط دو باشگاه محبوب و پرطرفدار استقلال و پرسپولیس گلایه دارند؛ انتقاداتی که به مجلس شورای اسلامی و مشخصا فراکسیون ورزش راه یافت تا آنها راهی برای عبور از مسائل پیدا کنند.

وعده های فوتبالی مجلس به هواداران پرسپولیس و استقلال

به گزارش خبرنگاران، دو باشگاه فوتبال استقلال و پرسپولیس در زمره پرطرفدارترین تیمهای فوتبال کشور قرار دارند و مسائل آنها نگرانی هایی در بین هوادارانشان ایجاد کرده است؛ برخی از کارشناسان فوتبال معتقدند استقلال در بدترین شرایط چندین ساله خود به سر می برد و پرسپولیس همچون رقیب آبی پوشش با مسائل مالی دست و پنجه نرم می کند.

در همین شرایط، باشگاه فوتبال استقلال برای عبور از بحران دست به تغییرات مدیریتی زد و احمد مددی سرپرست باشگاه و محمود فکری سرمربی جدید استقلال شدند، اما این پایان ماجرا برای هوادارانش نبود که در چند سال گذشته اتفاقات تنش زا و پر از تلخی ای را تجربه کرده اند. در این مدت هواداران آبی پوشان پایتخت نتوانستند هیچ ثباتی را در هیچ یک از ارکان باشگاه ببینند و موفقیت چشمگیری به دست آورند. در همین شرایط چیزی به شروع فصل جدید لیگ برتر باقی نمانده و انتظار می رود دورنمایی توام با موفقیت برای آنها ترسیم شود.

قرمز پوشان پایتخت نیز برخلاف کسب بهترین نتایج اما با بحران های زیادی روبه رو هستند که شاید یکی از مهمترین آنها ماجرای برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق این تیم است؛ بیش از 7 ماه از صدور رای کمیته معین شرایط بازیکنان و مربیان درباره مطالبات سرمربی سابق پرسپولیس می گذرد و همچنان مدیران این باشگاه به جای تامین منابع مالی برای پرداخت این بدهی به دادن وعده اکتفا می کنند که این باعث نگرانی هایی بین هواداران قرمزپوشان شده تا مبادا فیفا جرایم سنگین تری نظیر کسر امتیاز یا سقوط به یک دسته پایین تر برای تیمشان در نظر بگیرد.

از طرف دیگر، برخلاف اینکه تیم فوتبال پرسپولیس با محرومیت یکباره عیسی آل کثیر، مهاجم این تیم توانست تیم النصر عربستان را شکست دهد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند، باشگاه عربستانی از باشگاه ایرانی با ادعای استفاده از بازیکن غیرقانونی به کنفدارسیون آسیا شکایت کرد و مدعی شد که پرسپولیس از جابجایی محروم بوده و نمی توانسته قرارداد بازیکنان جدیدش را به ثبت برساند؛ کنفدراسیون آسیا این شکایت را رد و تاکید کرد که این باشگاه مرتکب هیچ تخلفی نشده است. با وجود این، باشگاه النصر تسلیم نشد و اعلام کرد که قصد شکایت به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) را دارد.

با این شرایط دو باشگاه پایتخت، شرایط به سمتی رفت که فوتبال دوستان در فضای مجازی و یا از طریق تجمع مقابل مجلس از کنندگان مجلس درخواست ورود به این موضوع را داشته باشند؛ خواسته ای که البته با پاسخ مثبت مجلسی ها روبرو شد و کنندگان وعده بررسی آن را داده اند.

در همین زمینه اسماعیل حسین زهی عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس وعده ورود این فراکسیون به مسائل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را داد و ابراز امیدواری کرد که واگذاری این دو باشگاه هرچه سریعتر عملیاتی شود. او توضیح داد: مالکیت اصلی این دو باشگاه با مردم است؛ درست است که آن ها از نظر اعتبار دولتی هستند ولی از نظر مارکت، متعلق به مردم هستند.

حسین زهی این را هم گفت که قرار بود تا پایان سال 99 دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار شوند اما قصورهایی وجود دارد. طبق قانون تجارت ابتدا باید ثبت شرکت، اموال و دارایی صورت گیرد و بعد واگذاری انجام شود. امیدواریم این آرزوی دیرینه مردم محقق شود و این شرکت وارد بورس شود تا همه بتوانند در آن مشارکت کنند.

وی در جمع بندی سخنان خود اظهار کرد: این دو باشگاه بدهی هایی دارند و بحث هایی هم در مورد تبعیض بین آن ها مطرح می شود امیدواریم در آینده در جلساتی با وزیر ورزش، هیئت مدیره و مدیر عامل دو باشگاه به نتایج خوبی در این زمینه برسیم.

علی رضایی سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس هم از برگزاری جلسه ای برای نحوه واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سخن گفت تا در زمینه درآمدها و هزینه کردهای آن ها بررسی هایی صورت گیرد.

احمد نادری کننده تهران نیز در توییتر خود وعده پیگیری مسائل باشگاه استقلال را داد، موضوعی که مجتبی رضاخواه دیگر کننده تهران هم آن را تکرار کرد و گفت که پیگیر مطالبات هواداران استقلال از وزیر ورزش است.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس نیز در توییتی بعد از پیروزی پرسپولیس مقابل النصر عربستان با تبریک به هواداران این تیم برای صعود قرمزپوشان به فینال لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد که با توجه به تجمع تعدادی از هواداران استقلال در مقابل مجلس تلفنی از وزیر ورزش موضوع را پیگیری کرده و او قول حل مشکل تیم استقلال را داده است.

دیوان محاسبات بازوی نظارتی مجلس نیز برای حل مسائل دو باشگاه پایتخت وارد میدان شده است و در همین زمینه جلسه مشترکی بین مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور با مهدی رسول پناه سرپرست و رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس و احمد مددی سرپرست باشگاه استقلال تشکیل شد. بذرپاش در زمینه این جلسه و محورهای آن توضیح داد: دیوان محاسبات از هیچ کمکی برای توسعه باشگاه ها در چارچوب ضوابط قانونی دریغ نمی کند تا در اجرای قانون، انجام بهتر امور، افزایش بهره وری و حفظ سرمایه های عمومی کشور، یار و یاور مدیران و سازمان ها باشد.

در این نشست مشترک ضمن تاکید بر نقش نظارتی دیوان محاسبات در اجرای قانون و حفظ سرمایه های باشگاه ها، مقرر شد به دلیل تنگناهای موجود و به دنبال آن اختلال در انجام امور و در نتیجه اتلاف سرمایه های مادی و معنوی در فوتبال کمیته ای از معاونین و مشاوران دیوان محاسبات جهت ارائه راهکارهای قانونی حل مسائل باشگاه های ورزشی به خصوص پرسپولیس و استقلال تشکیل شود.

روز گذشته نیز کمیته ورزش و جوانان کمیسیون فرهنگی با حضور تعدادی از اعضای فراکسیون ورزش جلسه ای برای بررسی مسائل باشگاه استقلال برگزار کرد، نشستی که معاونان قهرمانی و مجلسی وزیر ورزش، جمعی از پیشکسوتان و بازیکنان قدیمی باشگاه استقلال و جمعی از روسای کانون های هواداری نیز حضور داشتند؛ طبق توضیحات محمد مهدی فروردین رییس فراکسیون ورزش مجلس دراین جلسه نشست تاکید شد که در یک ماه آینده مدیرعامل باشگاه استقلال انتخاب شده و از بسته شدن پنجره جابجایی باشگاه جلوگیری شود.

احسان قاضی زاده هاشمی عضو دیگر فراکسیون ورزش نیز با دادن این نوید به هواداران استقلال که مسائل این باشگاه حل خواهد شد، گفت: این نشست به دنبال تجمع هفته گذشته هواداران باشگاه استقلال مقابل مجلس و مطالبه آنها از کنندگان برای حل مسائل این باشگاه تشکیل شد و طبق جمع بندی اجرا شده وزارت ورزش تعهد داد ظرف یک ماه آینده باشگاه استقلال به ثبات مدیریتی برسد، برخی از کنندگان و حتی کانون های هواداری و پیشکسوتان استقلال با انتقاد به رویکرد وزارت ورزش به باشگاه استقلال مدعی بودند که توجه و اقدامات لازم برای پیشبرد امور این باشگاه صورت نمی گیرد لذا قرار شد وزارت ورزش با یک رویه درست راستا خوبی را در پیش بگیرد و کنندگان هم نظارت های لازم از باب انجام وظایف نظارتی شان صورت دهند.

قاضی زاده هاشمی این توضیح را هم داد که این جلسه از این باب جانبداری از تیم خاصی نبوده چه اینکه کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی آمادگی دارد که در صورت درخواست سایر باشگاه های بزرگ ورزشی به بررسی مسائل آنها بپردازد.

با توجه به وعده مجلس برای حل مشکل دو باشگاه فوتبال استقلال و پرسپولیس و به کارگیری تمامی امکانات موجود از سوی مجلس برای رسیدگی به این پرونده، انتظار می رود کنندگان مجلس با برگزاری جلساتی با وزرات ورزش و مسوولان دو باشگاه، پیشکسوتان و برزگان دو تیم راهکاری برای حل بحران در این تیم های پرطرفدار پیدا کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2413

به "وعده های فوتبالی مجلس به هواداران پرسپولیس و استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده های فوتبالی مجلس به هواداران پرسپولیس و استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید