وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد، تاج: با مربی فعلی به جام جهانی نمی رویم

به گزارش یزد بلاگ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تشریح نشست با وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال، گفت: در این نشست وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد.

وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد، تاج: با مربی فعلی به جام جهانی نمی رویم

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش یزد بلاگ به نقل از خانه ملت، در پی فسخ قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی و استراماچونی سرمربی تیم استقلال،کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال را فرا خواند تا درباره قرارداد این مربیان خارجی گزارشی ارائه نمایند.

این نشست در محل کمیسیون فرهنگی با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار گردید.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی درباره این نشست اظهار کرد: نمایندگان در ابتدای این جلسه سئوالات و نقدها خود را مبنی بر اینکه قراردادهای خارجی از قوت حقوقی و تخصصی برخوردار نیستند و در حوزه انتصاب ها و باشگاه داری با مشکل روبرو هستیم مطرح کردند.

وی اضافه نمود: نمایندگان همچنین اعتقاد داشتند که تعامل وزارتخانه و فدراسیون با نمایندگان مجلس مناسب نیست و برخورد مناسبی از سوی فدراسیون صورت نگرفته است؛ نظام باشگاه ها و فدراسیون نیز در کشور با مشکل جدی روبرو است به طوریکه نظارت پذیر نیستند. همچنین میزان زیان وارده در صورت عدم حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی بسیار زیاد است و باید جبران گردد.

وی با بیان اینکه به زعم نمایندگان حاضر در جلسه بحث دلالی ها در فوتبال کشور جدی است و ایجاد مشکل عدیده نموده است، گفت: آنالیز های لازم در خصوص قرارداد سرمربی تیم ملی صورت نگرفته که این مسئله موجب خسارت های بسیاری شده است.

تاج: تیم ملی با مربی فعلی به جام جهانی نخواهد رفت

سیاوشی ادامه داد: در ادامه این نشست مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ عنوان نمود که در زمان های کی روش نیز با مشکل روبرو بودیم ولی با وجود دو شکست از لبنان و ازبکستان به جام جهانی اعزام شدیم. اما علاوه بر اینکه امکان ادامه همکاری و عقد قرارداد اقتصادی با کی روش با توجه به مبلغ گزاف درخواستی میسر نبود، انتقادهایی هم به عملکرد کی روش وارد بود.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه نمود: تاج معتقد است در خصوص شفافیت قراردادها و بودجه ها نیز اگر نمایندگان به طور رسمی درخواست داشته باشند، قراردادها را در اختیار نمایندگان قرار می گیرد.

سیاوشی اضافه نمود: به گفته تاج؛ کمیته فنی براساس کمیته ای تخصصی شکل می گیرد و تصمیمات آن کارشناسی است. تیم ملی با مربی فعلی به جام جهانی نخواهد رفت و اگر مربیان داخلی استخدام کنیم ناسازگاری به وجود خواهد آمد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: رئیس فدراسیون فوتبال گفت که بهتر بود با ویلموتس در ایران قرارداد می بستیم ولی دلال و رابطه ای در این زمینه وجود نداشت؛ همچنین تاج این را هم پذیرفت که در بخش بین المللی و حقوقی ضعیف هستیم ولی در عین حال معتقد بود قرارداد ویلموتس کارشناسی شده و به بهترین نحو ممکن منعقد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس اظهارات تاج، رقم قرارداد ویلموتس و همکارانش دو میلیون و 200 هزار دلار قرارداد است، گفت: تاج همچنین عنوان نمود که قطعا به جام جهانی خواهیم رفت چون تیم را تقویت می کنیم. تاج این اطمینان را داد که ما به مدت سه ماه خسارت خواهیم گرفت.

سلطانی فر: برنامه های تلویزیونی فوتبالی یک طرفه به قاضی می فرایند

سیاوشی یادآور شد: در ادامه این نشست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با دفاع از قرارداد منعقد شده با ویلموتس عنوان نمود که از آنجا که بسیاری از کارشناسان امتیاز می خواهند، مدعی هستند. امروز در شرایط بسیار سختی از حیث تحریم پرداخت دستمزدها هستیم و با مشکل جدی در این زمینه روبرو شده ایم.

وی اضافه نمود: وزیر ورزش و جوانان در نشست امروز، طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد و با انتقاد از برنامه های تلویزیونی در حوزه فوتبال مدعی شد این برنامه ها یک طرفه قضاوت و نتیجه گیری می نمایند.

وی با اشاره به اقدامات وزارت ورزش در باشگاه استقلال که ظرف چند سال آینده نتیجه خواهد داد؛ ساماندهی و حسابرسی اقتصادی در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از جمله اقداماتی خواند که برای واگذاری این دو باشگاه به گفته وزیر اجرا شده است.

سیاوشی اظهار کرد: طبق گفته های وزیر ورزش، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس براساس مصوبه مجلس و کمیسیون اصل 44 بسیار سخت است. همچنین سلطانی فر اذعان کرد که سرمربی استقلال درخواست مبلغ بیشتری برای سال دوم قراردادش بر خلاف قرارداد توافق شده، داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در ادامه این نشست نمایندگان پیشنهاداتی از جمله استفاده از مربیان داخلی با توجه به بحران ارزی به وجود آمده برای کشور، خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، ارائه گزارش عملکرد به نمایندگان مجلس از جانب وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و استفاده از مربی و بازیکنان با کیفیت خارجی در صورت ضرورت مطرح کردند.

وزارت ورزش ملزم به ارسال قرارداد ویلموتس، استراماچونی و کی روش به کمیسیون فرهنگی شد

به گفته سیاوشی در خاتمه این جلسه نیز نامه ای از جانب کمیسیون فرهنگی خطاب به وزارت ورزش و جوانان تنظیم شد که بر این اساس متن اصلی قراردادهای مارک ویلموتس، استراماچونی و کی روش برای کمیسیون فرهنگی ارسال گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 261

به "وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد، تاج: با مربی فعلی به جام جهانی نمی رویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد، تاج: با مربی فعلی به جام جهانی نمی رویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید