وزیر ارتباطات: 13 هزار مزرعه استخراج رمزارز در کشور شناسایی شد

به گزارش یزد بلاگ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مراجع امنیتی اکنون با 300 مزرعه کلان برخورد و آنها را جمع آوری نموده اند، گفت: با همکاری وزارت نیرو و با استفاده از هوش مصنوعی، 13 هزار مزرعه کوچک و عظیم استخراج رمزارز در کشور شناسایی شد.

وزیر ارتباطات: 13 هزار مزرعه استخراج رمزارز در کشور شناسایی شد

محمدجواد آذری جهرمی امروز پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن ها پاسخ داد.

احتیاج زیرساخت های کشور به برق

وزیر ارتباطات درباره رابطه قطعی برق و بروز اختلال در شبکه ارتباطی و به ویژه اینترنت گفت: سایت های ارتباطی و بسیاری از زیرساخت های کشور به برق وابسته اند. طبیعتاً اگر مدرسه هم برگزار بود و برق می رفت بعضی از امکاناتی که معلمان قصد ارائه آن را داشتند قابل بهره برداری نبود. در شرایط کرونا وابستگی به شبکه ارتباطی بیشتر است.

وزیر ارتباطات گفت: اکنون قطع برق باعث می گردد سایت های مخابراتی توان ارسال و دریافت سیگنال خود را از دست بدهند. آن ها بر اساس استاندارد 2 ساعت ظرفیت باطری دارند که در صورت قطع برق بتوانند خدمات خود را ارائه نمایند. در بعضی نقاط کشور متأسفانه باطری ها مورد سرقت قرار گرفته، در بعضی دیگر اپراتورها رسیدگی خوبی انجام ندادند و باطری ها فاسد شده بود.

جهرمی تأکید کرد: در زمانی که به علت سیل و زلزله شبکه برق قطع می شد، پدافند غیرعامل بحث جدی را برای بازبینی باطری های اپراتورها در دستور کار خود قرار می دادند که بر این اساس، باطری بسیاری از سایت های مخابراتی کشور بازسازی شد. گاهی اوقات قطع برق بیشتر از دو ساعت است که باطری ها توان ادامه را ندارند.

وی ادامه داد: نکته بعدی این است که فاصله بین قطعی برق آن قدر نیست که باطری سایت های مخابراتی به طور کامل شارژ گردد. که این دو مسئله، اینترنت و شبکه مخابراتی کشور را تحت تأثیر خود قرار می دهد.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: اپراتورها از سه ماه قبل برنامه هایی را برای پیشگیری از این مسائل در دستور کار خود قرار دادند که کوشش کردیم در سایت های اصلی، ژنراتور قرار بدهیم تا دامنه اتفاقاتی که به واسطه قطعی برق رخ می دهد کمتر گردد.

جهرمی با بیان این که اکنون در فصل امتحانات دانشجویان و کلاس های آموزشی دانش آموزان قرار داریم، گفت: بسیاری از مسائل افراد به فضای مجازی وابسته است و به علت اختلالات به وجود آمده از مردم عذرخواهی می کنیم. البته این عذرخواهی تنها نبود و کمیته ای برای پیگیری و برطرف این مسائل در وزارت ارتباطات تشکیل شده و مستقر است.

شناسایی 13هزار مزرعه رمز ارز عظیم و کوچک

وی درباره مزارع رمزارز در کشور گفت: 2 ماه قبل با وزیر نیرو جلسه مشترکی درباره برخورد با مزارع استخراج رمزارز غیرقانونی داشتیم. برای شناسایی مزارع از شیوه های مختلف یاری گرفتیم که اصلی ترین آن پردازش اطلاعات با استفاده از هوش مصنوعی بود.

وزیر ارتباطات توضیح داد: در یک کار مشترک با وزارت نیرو، 13 هزار مزرعه کوچک و عظیم استخراج رمزارز در کشور را شناسایی کردیم. دقت شناسایی این مزارع بالا بود، آن هایی که 99درصد مطمئن بودیم حتماً مزرعه استخراج رمزارز هستند 2 هزار مورد بود که در مرحله اول بر اساس مصوبه دولت آن را به مراجع امنیتی معرفی کردیم. تا جایی که اطلاع دارم روی 300 مزرعه کلان اقدام جدی انجام و مزارع و جمع آوری شده اند.

آذری جهرمی تأکید کرد: 580 مگاوات مزرعه غیرمجاز رمز ارز بر اثر گزارشی که تنظیم شده از مدار خارج شده اند. قانونی ها هم از مدار خارج شده اند. پیش بینی مجموع مزارع رمز ارز 2هزار مگاوات بوده که اکنون هزار مگاوات از مدار خارج شده و هزار مگاوات در حال کار است. امروز هم در دولت صحبت شد که مجموعه های امنیتی که مسئول برخورد با مزارع غیرقانونی هستند به اقدامات خود سرعت ببخشند.

وزیر ارتباطات اعلام کرد: واقعیت این است که تنها بخش کوچکی از خاموشی های امروز به رمزارزها مربوط است. البته این بخش کوچک معادل نصف مصرف غرب تهران (از جنت آباد تا طالقان) است. این عدد قابل توجه است و باید تمام کوشش خودمان را به کار بگیریم تا این اندازه برق به مدار برگردد.،ایرنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4280

به "وزیر ارتباطات: 13 هزار مزرعه استخراج رمزارز در کشور شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: 13 هزار مزرعه استخراج رمزارز در کشور شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید