هواشناسی، هشدار نسبت به وقوع باران شدید در جنوب کشور

به گزارش یزد بلاگ، سازمان هواشناسی با صدور دو هشدار از رشد ابرهای همرفتی و وقوع رگبار شدید باران طی دو روز آینده در برخی استان های جنوبی کشور خبر داده است.

هواشناسی، هشدار نسبت به وقوع باران شدید در جنوب کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است: امروز (5 شهریور) رگبار شدید باران و رعد و برق گاهی همراه با تندبادهای لحظه ای و با احتمال تگرگ در جنوب سیستان و بلوچستان و نیمه جنوبی کرمان به ویژه ارتفاعات مرکزی پیش بینی می شود.

این شرایط جوی فردا (6 شهریور) در نیمه جنوبی کرمان به ویژه ارتفاعات مرکزی و جنوب و شرق فارس دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، آبگرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد. از این رو از اتراق، تردد و چرای دام در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود. بازگشایی آبراه ها و تعویق برداشت محصولات کشاورزی به بعد از بارندگی از توصیه های دیگر سازمان هواشناسی است.

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

این سازمان همچنین در هشدار زرد رنگی از رشد ابرهای همرفتی، رگبار باران و رعد و برق، وزش بادشدید موقتی بویژه دربعد ازظهر و اوایل شب و تندبادهای لحظه ای با احتمال خیزش گرد و خاک در برخی مناطق خبر داده است.

بر اساس این هشدار امروز (5 شهریور) این شرایط جوی در ارتفاعات هرمزگان و شرق و جنوب شرق فارس و روز پنجشنبه (6 شهریور) در ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

روز جمعه (7 شهریور) رگبار و رعد و برق در ارتفاعات هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب و شرق فارس ادامه دارد.

سازمان هواشناسی در ادامه هشدار خود تاکید کرده است که احتمال آبگرفتگی، برخورد صاعقه و احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها وجود دارد. از این رو در ترددها احتیاط شود. پرهیز از چرای دام و اتراق در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، کنترل و بازگشایی آبراه ها و برداشت محصولات کشاورزی بعد از بارندگی از توصیه های دیگر سازمان هواشناسی است.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2044

به "هواشناسی، هشدار نسبت به وقوع باران شدید در جنوب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی، هشدار نسبت به وقوع باران شدید در جنوب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید