نگرانی خلیلزاد از پافشاری دولت افغانستان برای تغییر محل مذاکرات صلح

به گزارش یزد بلاگ، درحالیکه دولت افغانستان بر انتقال محل برگزاری مذاکرات با طالبان به داخل کشور پافشاری می نماید، نماینده ویژه آمریکا توضیح داد که نباید در از سرگیری مذاکرات تاخیر ایجاد گردد.

نگرانی خلیلزاد از پافشاری دولت افغانستان برای تغییر محل مذاکرات صلح

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در بیانیه ای تاکید نمود که دلیل تعطیلات 20 روزه مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان مشورت درباره مسایل دستورکار مذاکرات است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اشاره به تداوم جنگ همزمان با جریان داشتن مذاکرات نیز گفت: بدبختانه، جنگ ادامه دارد و ضرورت برای دستیابی فوری به یک تفاهم سیاسی، کاهش خشونت و آتش بس همچنان باقی مانده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

خلیلزاد پس از تاکید رئیس جمهور افغانستان و مشاور امنیت ملی این کشور به انتقال محل مذاکرات با طالبان از قطر به افغانستان نیز توضیح داد: به سبب آنچه در خطر است، ضروری است که تاخیری در از سرگیری گفت وگوها نباشد و مذاکرات طبق توافق در 5 ژانویه (16 دی ماه) از سرگرفته شوند.

ضیا شهریار خبرنگار افغان در این باره اظهارداشت: به نظر می رسد که کابل با توجه به تغییر دولت در واشنگتن و به مرخصی رفتن مذاکره کنندگان دو طرف می خواهد اکنون بطور جدی نارضایتی همیشگی خویش را درباره محل مذاکرات مطرح کند.

وی اضافه نمود: اشرف غنی فکر می نماید که با ادامه برگزاری مذاکرات در قطر ابتکار عمل کاملاً در اختیار آمریکا و قطر قرار داشته و دولت افغانستان ظرفیت اعمال نفوذ آنجا را ندارد.

شهریار ادامه داد: اگر اشرف غنی بر روی موضع خود برای تغییر محل مذاکرات بیشتر پافشاری کند، اختلافات میان او و خلیلزاد بار دیگر افزایش خواهد یافت.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2976

به "نگرانی خلیلزاد از پافشاری دولت افغانستان برای تغییر محل مذاکرات صلح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی خلیلزاد از پافشاری دولت افغانستان برای تغییر محل مذاکرات صلح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید