نمازی: برای ساخت خانه های ارغوانی از تلویزیون ناامید شدم

به گزارش یزد بلاگ، تهران (پانا) - حسین نمازی نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون که پیش ازاین خبر از نگارش فیلم نامه خانه های ارغوانی داده بود که یک درام عاشقانه از ایام جنگ است، نام می کند که چون برای ساخت این سریال از سوی تلویزیون قدم مثبتی ندیدم، کلاً از تلویزیون ناامید شدم.

نمازی: برای ساخت خانه های ارغوانی از تلویزیون ناامید شدم

به گزارش هنرآنلاین، حسین نمازی درباره سرنوشت فیلمنامه خانه های ارغوانی اظهار کرد: علیرغم این که با یک داستان بسیار دراماتیک در این فیلمنامه روبرو بودیم، اما قدم مثبتی از سوی سازمان صداوسیما برای ساخت آن احساس نکردم و به دلیل اتفاقاتی که رخ داد کلا از تلویزیون ناامید شدم.

او در ادامه درباره شرایط سینماها و فیلمسازی در شرایط کرونا گفت: نمی دانم جهان پس از کرونا چگونه خواهد بود و حتی نسبت به این که کرونا کامل از بین برود هم شک دارم، اما قطعا چند سال طول می کشد تا سینماها به حالت قبل خود برگردند. از سوی دیگر من یک فیلمساز هستم و فارغ از این که چه اتفاقی می افتد، فیلم می سازم چون سینما هدف من است و حالم با آن خوب است. فکر کردن به باقی مسائل کار من نیست و به تهیه کننده، پخش کننده و سینمادار بر می شود که می خواهند چه روندی را طی کنند و چه اتفاقاتی را پیش ببرند. من متوقف نمی شوم و کارم را انجام می دهم.

کارگردان آپاندیس در پاسخ به این سوال که فیلم می سازید برای مخاطب و در صورت بسته بودن سالن ها فیلم شما هم مخاطب نخواهد داشت. تا چه میزان به راه های دیگر اکران فکر می کنید، گفت: همه دوست دارند که مخاطب اثرشان را برروی پرده سینما ببیند، اما به بهانه این که فعلا سینماها تعطیل است نمی توان کار را متوقف کرد. همانطور که گفتم سینما برای من هدف است، وسیله نیست و به نظرم خود فیلم اگر خوب باشد قطعا در هر حالتی راه خودش را پیدا خواهد کرد. فیلم خوب می تواند کمک کند تا مخاطب از هر طریقی جذب سینما شود. وقتی من بعنوان خالق اثر از آن راضی باشم مخاطب را هم راضی خواهد کرد.

نمازی در ادامه به اکران آنلاین اشاره کرد و گفت: هرجایی از سالن سینما تا یک محفل کوچک اگر وجود داشته باشد تا فیلم در آن دیده شود، از نظر من خوب است، چه اکران آنلاین باشد چه نمایش در وی او دی ها اتفاق خوبی است. بهرحال فیلم می سازیم که مخاطب ببیند. من هم اگر فیلمی بسازم دنبال بهترین موقعیت برای نمایش آن هستم و اگر حس کنم که این موقعیت خوب در اکران آنلاین ایجاد می شود، اثرم را به این شکل در اختیار مخاطب قرار خواهم داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4120

به "نمازی: برای ساخت خانه های ارغوانی از تلویزیون ناامید شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمازی: برای ساخت خانه های ارغوانی از تلویزیون ناامید شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید