نخستین دوره تک پودمان دانشگاه علمی کاربردی برای سربازان اجرا می گردد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از اجرای نخستین دوره تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه امسال برای سربازان نیروی های مسلح اطلاع داد.

نخستین دوره تک پودمان دانشگاه علمی کاربردی برای سربازان اجرا می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی زبان استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران ، محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در جمع روسای مراکز علمی کاربردی استان یزد گفت: ما به عنوان مجری تصمیم دولت در زمینه واگذاری و انحلال مراکز وابسته به دستگاه های دولتی کار را آغاز کردیم هرچند اتفاقات و مسائل متعددی را پیش رو داشتیم .

وی توضیح داد: ما همچنان ارتباطمان را با بخش های دولتی که در زمینه اجرای تک درس یا تک پودمان فعالیت داشته اند حفظ می کنیم.

محمد حسین امید عنوان نمود: ما هم اکنون800 تک درس و تک پودمان مصوب داریم که با توجه به توافقاتی که با نیروی های مسلح جمهوری اسلامی انجام شده اولین دوره تک پومان ما در بهمن ماه برای سربازان نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.

وی گفت: انتظار ما از مراکز علمی کاربردی، برنامه ریزی بلند مدت برای شناسایی احتیاج بازار کار و همچنین توسعه رشته های خود در این زمینه و ارائه آموزش های مهارتی با کیفیت بالا و بکارگیری مدرسان با سطح بالا است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه مراکز علمی کاربردی باید از نگاه سنتی به رشته های موجود فاصله بگیرند، گفت: مراکزی که وابسته به نهادهای عمومی کشور هستند به راحتی می توانند با یک نگاه بلند مدت و استفاده از فضا و محیط کار واقعی که در اختیار دارند به سرعت پیشرفت نمایند. ما در اینجا به مراکز موجود این قول را می دهیم که هیچ مرکز دیگری در کنار شما و با رشته های موجود شما تاسیس نخواهد شد، مگر اینکه مرکز شما به بالاترین سطح دانشجو برسد و فضای کافی برای جذب دانشجو نداشته باشد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد دغدغه مراکز نسبت به شهریه دانشجویان شاهد گفت: توافقات بسیار خوبی در این زمینه با بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده که بزودی مشکل مطالبات نیز حل خواهد شد.

امید گفت: با توجه به ظرفیتی که در این شهر در زمینه فرهنگ و هنر وجود دارد این مرکز باید با دید بلند مدت و افزایش کیفیت آموزش، توسعه رشته ها و مقاطع تحصیلی خود را در دستور کار قرار دهد البته میزان جذب دانشجو در آغاز کار این مرکز نشان از وجود بازار کار رشته های مرکز و علاقه مندی جوانان به این مرکز دارد و رویکرد این دانشگاه یاری به مراکز علمی کاربردی در جهت رشد و شکوفایی است و در این راستا از موازی کاری و صدور مجوز برای تاسیس مراکز دیگر با ماموریت یکسان جلوگیری خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در این دانشگاه به دنبال تربیت نیروی کار متخصص برای دستگاه های دولتی نیستیم. ما به دنبال ایجاد و توسعه رشته های هستیم که احتیاج بازار کار را رفع کند و دانشجو پس از دانش آموختگی بتواند در رشته خود در بازار زمینه درآمد برای خود و سایرین را فراهم کند. در واقع ما به دنبال رشته و دانشجوی کارآفرین هستیم.

وی در ادامه بازدید خود با حضور در شهرستان تفت از مرکز علمی کاربردی خدمات بهزیستی صدوق یزد بازدید کرد.

محمدحسین امید در این بازدید گفت: در مراکز بهزیستی مدرسان سطح بالایی داریم و این به افزایش کیفیت آموزش در این مراکز یاری می نماید. محیط کار در مراکز بهزیستی باید در محل ساختمان مرکز یا نزدیکترین محل به مرکز وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 17 اسفند 1398 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 419

به "نخستین دوره تک پودمان دانشگاه علمی کاربردی برای سربازان اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین دوره تک پودمان دانشگاه علمی کاربردی برای سربازان اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید