میان وعده های غذایی را جدی بگیرید، توصیه نوشیدنی روزهای کرونایی

به گزارش یزد بلاگ، مدیر اجرایی آموزش دانشکده علوم تغذیه، گفت: مصرف میان وعده های غذایی به تامین موادمغذی، ویتامین ها و بخشی از انرژی مصرفی افراد یاری می نماید.

میان وعده های غذایی را جدی بگیرید، توصیه نوشیدنی روزهای کرونایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، آرزو حقیقیان درباره اهمیت وعده های غذایی، اضافه نمود: مصرف وعده های غذایی بسیار اهمیت دارد و تا حد ممکن نباید حذف شوند. چرا که گاهی به دلایل مختلف عجله داشتن برای رسیدن به کار، استرس و عدم زمان کافی، وعده صبحانه حذف می گردد. در صورتی که آغاز روز با وعده صبحانه است که از مهمترین وعده های غذایی محسوب می گردد و بهتر است یک صبحانه کامل صرف کنیم.

وی ادامه داد: البته زمان صرف وعده های غذایی نکته مهمی است که باید سعی کنیم به صورت منظم، برنامه ای برای صرف آن داشته باشیم. یعنی در ساعات مشخصی از روز سعی کنیم غذای خود را مصرف کنیم و اگر در محل کار نمی توانیم وعده کامل غذایی را مصرف کنیم، به همراه داشتن یک لقمه کوچک می تواند به ما یاری کند.

مدیر اجرایی آموزش دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی، بیان داشت: در شرایط کرونا که دیگر در محیط های کاری رستوران ها فعال نیستند، بهتر است حتماً غذای خانگی همراه داشته باشیم. و همچنین در شرایط خاص کنونی به مصرف بسیاری ویتامین ها، املاح و میان وعده ها توجه کنیم.

حقیقیان گفت: حدود 30 درصد انرژی روزانه را باید از صبحانه، 40 درصد از ناهار و میزان کمتری از شام دریافت کنیم. بنابراین حذف یک وعده غذایی باعث می گردد تا با افت قند خون مواجهه شویم و حجم غذای مصرفی در وعده غذایی بعدی افزایش یابد.

وی در ادامه درباره میان وعده های غذایی گفت: لازم است که میان وعده های غذایی به صورت روزانه در برنامه غذایی خود بگنجانیم. چرا که اهمیت میان وعده های غذایی کمتر از سایر وعده های غذایی نیست.

مدیر اجرایی آموزش دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی با بیان اینکه مصرف میان وعده ها برای بچه ها و ورزشکاران تاکید می گردد، گفت: میان وعده های غذایی فرصت خوبی برای تأمین انرژی مورد احتیاج بچه ها و ورزشکاران هستند و می توانند بخشی از انرژی روزانه این گروه ها را فراهم نماید. در خصوص بچه ها چون حجم معده کوچکی دارند و همچنین سالمندان ترجیح داده می گردد در 6 وعده میان وعده تقسیم گردد. اما در خصوص ورزشکاران چون مقدار انرژی زیادی احتیاج دارند میان وعده بسیار مهم می گردد.

حقیقیان درباره در ادامه به مصرف نوشیدن آب اشاره نمود و گفت: توصیه می گردد آب به همراه غذا نوشیده نگردد و بهتر است 45 دقیقه قبل از غذا و نیم ساعت تا 45 دقیقه بعد از غذا نوشیده گردد. توصیه می گردد به دلیل ممانعت از استقرار ویروس کرونا در دهان و گلو، از خشک شدن دهان جلوگیری و مصرف آب در طول شبانه روز صورت گیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1957

به "میان وعده های غذایی را جدی بگیرید، توصیه نوشیدنی روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میان وعده های غذایی را جدی بگیرید، توصیه نوشیدنی روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید