مطب پزشکان با سامانه دانش بنیان آنلاین می شوند

به گزارش یزد بلاگ، با راه اندازی سامانه ای از سوی یکی از شرکت های دانش بنیان، خدمات پزشکی اعم از ویزیت، تصویربرداری و آزمایش به صورت آنلاین در اختیار متقاضیان نهاده شد و این گروه درصدد آنلاین کردن مطب پزشکان هستند.

مطب پزشکان با سامانه دانش بنیان آنلاین می شوند

به گزارش خبرنگاران، محسن شایگان صدر، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه این شرکت، خدمات دیجیتال حوزه درمان و سلامت را در سامانه ای به جامعه عرضه می نماید، گفت: در این سامانه، تمام خدماتی که یک شهروند می تواند از یک بیمارستان تخصصی عالی دریافت کند، به صورت دیجیتال و برخط عرضه می گردد و کاربران در تمام نقاط کشور می توانند به محتوای آن دسترس داشته باشند.

وی ویزیت پزشک، داروخانه، تصویربرداری پزشکی و آزمایشگاه به صورت برخط را از جمله خدمات این سامانه نام برد و اضافه نمود: در حال حاضر در تهران با 1000 پزشک در همه شاخه های تخصصی همکاری می کنیم و بیماران با مراجعه به این سامانه، می توانند اطلاعات و توضیح حال خود را به پزشک مورد نظر ارائه نمایند و توسط پزشکان ویزیت شوند. حق ویزیت در این سامانه نیز به صورت معمول، چیزی در حدود 30 درصد از مراجعه حضوری ارزان تر است.

شایگان صدر، افزود: در صورتی که شخص به خدمات تصویربرداری احتیاج داشته باشد، با مراجعه به سامانه، آگاه می گردد که چه مراکزی از ظرفیت ارائه خدمات به وی برخوردار هستند. در حال حاضر در ماه، حدود 8000 نوبت آنلاین در این سایت ثبت می گردد.

این فعال دانش بنیان در ادامه گفت: یکی از برنامه های در دست اقدام این شرکت برای زمان پیش رو، آنلاین کردن مطب ها است. در حال حاضر، ورود کلیشه هایی که عکس تصویربرداری پزشکی بر روی آن چاپ می گردد، به خاطر تحریم با چالش روبرو شده است. در خدمات جدید، اطلاعات تصویربرداری به صورت آنلاین برای پزشک مورد نظر بیمار ارسال می گردد و احتیاج به کلیشه حذف می گردد، با توجه به اینکه 25 تا 30 درصد از هزینه تصویربرداری مربوط به این کلیشه است، این موضوع از نظر مالی نیز به نفع بیمار است.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، وی همچنین بیان نمود: همچنین پزشک خواهد توانست با یک یوزر و پسورد به سامانه وارد گردد و اطلاعات بیمار و نتایج آزمایش و تصاویر پزشکی را مشاهده کند و بر اساس این اطلاعات خدمات سریع و با کیفیتی به بیمار ارائه کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3251

به "مطب پزشکان با سامانه دانش بنیان آنلاین می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطب پزشکان با سامانه دانش بنیان آنلاین می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید