مسابقات کمیکار در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سیزدهمین دوره مسابقات کمیکار در سه بخش پوستر، لیگ آزاد و عملکرد برگزار خواهد شد.

مسابقات کمیکار در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود

در روز اول مسابقه شرکت کنندگان باید اجزا مختلف سیستم ماشین خود را در قالب یک پوستر برای کمیته داوران ارائه دهند، نحوه طراحی پو ستر و ارائه مطالب پوستر برای کمیته داوران دارای امتیاز است.

عامل اصلی برای موفقیت تیم ها در این بخش طراحی سیستمی مناسب به عنوان نیرو محرکه با راندمان مناسب که از ایده ای نوآور در ساخت آن استفاده شده باشد، است.

در روز دوم مسابقه عملکرد ماشین ها مورد بررسی قرار می گیرد و خودرو های طراحی شده باید بتوانند مسیری (با مسافت بین 12 تا 20 متر) که متراژ دقیق ان اندکی قبل از مسابقه اعلام می شود با حمل میزان بار (بین 20 تا 50 درصد) وزن ماشین را بپیماد، پارامتر اصلی در این بخش دقت بالای سیستم ترمز و تولید انرژی کافی و یکنواخت سیستم نیرو محرکه است.

این بخش از مسابقه از اهمیت بالایی برخوردار است و به نوعی رقابت اصلی بشمار می رود.

لیگ آزاد مسابقات کمیکار یک بخش جدا از دو قسمت قبل است که تیم های شرکت کنند در این بخش باید بر اساس قدرت خودروهای طراحی شده خود رقابت کنند، خودرویی که بتواند بیشترین بار را در بیشترین مسافت طی کند به عنوان تیم برتر اعلام خواهد شد.

بخش جدید مسابقات کمیکار مسابقه جداسازی است که تیم ها می تواتند به صورت جداگانه در این بخش شرکت کنند. اولین دوره مسابقات جدا سازی همزمان با دوازدهمین دوره مسابقات کشوری کمیکار در دانشگاه تهران برگزار گشت.

این بخش شامل دو مرحله جداسازی و عملکرد که تیم های شرکت کننده در بخش جداسازی باید مقدار 1.5 لیتر مخلوط آب و الکل را روش های مختلف جداسازی از یکدیگر جدا کنند.

در بخش عملکرد نیز شرکت کنندگان باید خودرویی طراحی کنند که نیروی خود را از طریق مصرف الکل خالص شده از فرآیند جداسازی به دست آورد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 461

به "مسابقات کمیکار در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقات کمیکار در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید