قائم مقام خانه سینما: خانه سینما از دیگر اصناف هنری جدا نیست

به گزارش یزد بلاگ، ناصر عنصری تهیه کننده و قائم مقام مدیرعامل خانه سینما درباره نسبت این نهاد صنفی با انجمن صنفی سراسری فرهنگ و هنر که دولت به تازگی قانون تشکیل آن را مصوب نموده است، توضیحاتی ارائه کرد.

قائم مقام خانه سینما: خانه سینما از دیگر اصناف هنری جدا نیست

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، ناصر عنصری قائم مقام مدیرعامل خانه سینما درباره همکاری این نهاد صنفی با وزارت ارشاد برای تاسیس انجمن صنفی سراسری پدیدآورندگان آثار فرهنگی- هنری و شاغلان بخش هنر و رسانه گفت: قانون لزوم ثبت قانونی همه صنوف هنری در وزارت کار، از گذشته مصوب شده بود، اما تنها بخش کوچکی از هنرمندان کشور یعنی صنوف زیرمجموعه خانه سینما در این راستا اقدام نموده و در وزارت کار ثبت شده بودند.

وی با اشاره به اینکه آنچه که در هیات دولت به عنوان قانون تاسیس انجمن صنفی سراسری پدیدآورندگان آثار فرهنگی- هنری و شاغلان بخش هنر و رسانه به تصویب رسیده، همان اتفاقی است که در خانه سینما به شکل مینیاتوری اتفاق افتاده بود، ادامه داد: سینماگران در خانه سینما عضو انجمن های مختلف هستند که هرکدام از این انجمن ها تشکیلات خود را دارند و خانه سینما در کل حکم یک انجمن فراگیر در حوزه سینما را پیدا نموده است.

قائم مقام مدیرعامل خانه سینما تاکید نمود: از این منظر فعالیت انجمن های مختلف هنری تحت پوشش یک انجمن فراگیر، یک تفاهم میان اصناف و دولت بود که این تفاهم باید شکل قانونی به خود می گرفت. تشکیل این انجمن در واقع دست همه را باز می گذارد و از آنجا که خانه سینما که از دیگر خانه های اصناف هنری، در این زمینه جلوتر است، می تواند این فرایند را بهتر طی کند.

وی در پاسخ به اینکه خانه سینما در فرایند ثبت قانونی چند قدم جلوتر از دیگر صنوف واقع شده است و لزوم عضویت آن در این انجمن فراگیر چیست، شرح داد: 21 صنف خانه سینما تا امروز ثبت قانونی شده اند و این خود گام بزرگی است. در چنین شرایطی به جای اینکه تشکل های استانی تشکیل گردد، تشکل سراسری ایجاد می کنیم و خانه سینما هم می تواند در هر استان یک دفتر داشته باشد.

این تهیه کننده سینما گفت: خانه سینما تجربیات خود را برای تاسیس این انجمن فراگیر با گروه های دیگر هنری به اشتراک گذاشت تا بتوانند این امر را پیش ببرند تا به نتیجه نهایی برسند، که خوشبختانه این اتفاق رخ داد، در حال حاضر نیز باید آیین نامه انجمن فراگیر نوشته گردد و به مرحله عملیاتی برسد.

عنصری در انتها گفت: خانه سینما جدا از مجموعه دیگر هنرمندان کشور نیست، زمانی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاری با این عظمت انجام می دهد و همه اصناف هنری را دور هم جمع می نماید تا در خصوص خودشان تصمیم بگیرند و در نهایت به یک طرح مشترک برسند، خانه سینما نیز جدا از این صنوف نبوده و در کنار صنوف دیگر هنری حضور خواهد داشت.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 95

به "قائم مقام خانه سینما: خانه سینما از دیگر اصناف هنری جدا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قائم مقام خانه سینما: خانه سینما از دیگر اصناف هنری جدا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید